Čo všetko by sme si nemali nechať ujsť vo Vysokých Tatrách?

0 121 390

Slovensko je krásna krajina a nájdeme tu viaceré miesta, ktoré sú krásne a oplatí sa ich navštíviť. Ak vás to tento rok neláka príliš za hranice našej krajiny, určite si nenechajte ujsť aspoň na pár dní Vysoké Tatry.

Vysoké Tatry sú v súčasnosti plné lyžiarov, avšak za pár týždňov sa lyžiarska sezóna ukončí a nastane obdobie lacnejších dovoleniek. U konca bude zimná sezóna, ale začiatok letnej bude ešte ďaleko. Ak chcete spoznávať Vysoké Tatry a nechcete platiť veľa za pobyt, odporúčame ísť práve v tomto medzisezónnom období.

Čo všetko by sme si ale vo Vysokých Tatrách nemali nechať ujsť?

Lomnický štít a Skalnaté pleso

Druhý najvyšší štít na Slovensku ponúka krásne výhľady na Liptov, Nízke Tatry, ale aj Belianske Tatry a Poľsko. V nadmorskej výške 2634 m.n.m. vás možno zaskočí silnejší vietor a menej stabilné počasie. Pri Lomnickom štíte s tým ale musíte počítať.

Ak si kúpite lístky na Lomnický štít, nezabúdajte, že nezávisle od ročného obdobia je potrebné vziať si teplú bundu, čiapku a v zime aj teplý pletený šál a termoprádlo.

Nevýhodou je najmä počasie. Počasie sa na horách mení každú hodinu, preto nemáte záruku, že vám počasie vyjde.

Cestou na Lomnický štít budete mať „medzizastávku“ na Skalnatom plese. Ponúkne vám krásny výhľad do doliny, konkrétne do Tatranskej Lomnice, kde sa nachádza východisková stanica. Pre deti bude lákadlom najmä Svištia krajinka, čiže drevené sochy umiestnené pred stanicou na Skalnatom plese. Môžete sa ísť pozrieť aj na Observatórium Astronomického ústavu SAV.

Hrebienok

Ďalšie skvelé miesto, ktoré vám odporúčame navštíviť v každom ročnom období, je Hrebienok. Do konca zimy (najčastejšie do apríla, záleží od podmienok) tu nájdete aj ľadové sochy. Tatranský ľadový dóm ponúka skvosty vyrobené z nadrozmerných kusov ľadu. Ak to ešte stíhate, jednoznačne navštívte aj Tatranský ľadový dóm na Hrebienku.

Na Hrebienok sa môžete dostať pozemnou lanovkou, alebo peši. Nie je to náročná túra a zvládnu to aj menej skúsení turisti.

Z Hrebienka odporúčame ísť na Bílikovú chatu, Rainerovu útulňu, kde odporúčame vyskúšať čaj z pravých tatranských byliniek a ak máte dobrú kondíciu, skúste ísť na Zamkovského, resp. na Téryho chatu.

Zdroj obrázka:

Autor: David Varga / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.