Plánujete stráviť pár dní oddychu v Tatrách? Namierte si to do Jasnej v Nízkych Tatrách

0 75 911

Pár týždňov ná ostáva do Vianoc a vo väčšine domácností sa už pripravujú na príchod Adventu a vianočných sviatkov. Vianoce sú obdobím pokoja, oddychu a užívania si blízkych osôb, s ktorými sa počas roka tak často nestretávame.

Ak plánujete stráviť pár dni oddychu v našich Tatrách, uprednostnite Nízke Tatry a stredisko Jasná pred Vysokými Tatrami.

Moderné hotely v krásnom horskom prostredí

Aj keď sú Nízke Tatry rozlohou menšie ako Vysoké Tatry, majú čo ponúknuť nielen turistom, ale aj rekreantom, ktorí sem prišli oddychovať vo wellnesse a užívať si čerstvý horský vzduch a prostredie. Môžete si vybrať moderný horský hotel v Jasnej, ktorý dýcha drevom už pri vstupe na recepciu, alebo môžete uprednostniť veľké hotely s veľkým počtom izieb s najmodernejším vybavením. Je len na vás, ktorý hotel si vyberiete. Netreba však váhať, nakoľko lyžiarska sezóna sa blíži a hotely sa budú veľmi rýchlo plniť.

Voľnočasové aktivity

V tomto ročnom období vám odporúčame vyjsť si na Sedlo pod Chopkom a vychutnať si výhľady od Kamennej chaty na Liptov, ale aj na Horehronie. Kamkoľvek sa pozriete, uvidíte, krásnu tatranskú prírodu. Aj keď Nízke Tatry majú iný profil ako Vysoké, sú krásne a odporúčame vám ísť tu ja na turistiku. To však zrealizujte v teplejšom ročnom období. Keď tu ale budete, odporúčame Ďumbier, Chopok a Dereše. Keď budete mať zabezpečené ubytovanie v Jasnej, toto všetko bez problémov postíhate v priebehu pár dní.

Ak ale chcete zažiť nezabudnuteľný východ slnka a ste dobrodruh, ktorému nevadí sneh ani silný vietor, odporúčame vám ísť si vychutnať východ slnka na chatu Milana Rastislava Štefánika.

Ak ale preferujete skôr wellness, určite si ale nenechajte ujsť krásne ľadovcové pleso Vrbické pleso, ktoré sa nachádza priamo v Jasnej.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.