Tipy a triky ako si zariadiť obývačku v minimalistickom štýle

0 121 263

Minimalistický škandinávsky štýl nie je obľúbený len v severských štátoch Európy, ale čoraz častejšie si v ňom zariaďujú svoje domácnosti aj obyvatelia Strednej Európy. Keďže žijeme neustále v strese a striedame prácu so starostlivosťou o domácnosť, chceme, aby sme po návrate z práce domov mali vytúžený pokoj bez rušivých predmetov.

Ak uvažujete nad modernizáciou obývačky v minimalistickom štýle, poradíme vám pár tipov a trikov ako si zariadiť obývačku v minimalistickom štýle.

Sedačka ako ústredný prvok

Ústredným prvkom obývačiek je a vždy bude sedačka. Ak ste si vyhliadli firmu, v ktorej vám vyrobia sedačku na mieru v Bratislave, v Trenčíne, v Žiline, či v inom slovenskom meste, nemá zmysel hľadať ďalej. Sedačky na mieru sú originálne a inú sedačku, ktorá vám bude pasovať viac, už jednoducho nenájdete. Všetko kvôli tomu, lebo vám sedačka bude vyrobená priamo na mieru presne podľa vašich požiadaviek.

Obývacia stena a konferenčný stolík

Potom, čo si objednáte sedaciu súpravu na mieru z Bratislavy, Trenčína, Žiliny, či z iného slovenského mesta, kde sídlia firmy vyrábajúce a predávajúce sedačky, si vyberajte obývaciu stenu a konferenčný stolíky. Obývacie steny by mali byť v svetlých odtieňoch, ideálne v morení dub, či buk. Čo sa týka konferenčných stolíkov, mali by byť uprednostňované moderné škandinávske stolíky s bielou doskou.

V minimalisticky zariadenej obývačke by mali dominovať prírodné farby, najviac však biela a sivá. Sú to farby typické pre škandinávsky štýl a čoraz častejšie ich obľubujú aj ľudia, ktorí domácnosť nemajú zariadenú čisto v škandinávskom štýle.

Nechajte vyniknúť dlhé závesy v sivej, béžovej, či v smotanovej farbe.

Pod konferenčný stolík umiestňujte malý kusový koberec, ktorý príjemne zohreje škandinávsky zariadenú obývačku. Na stene by mal visieť obraz na plátne s prírodným motívom.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.