Ako aspoň niečo ušetriť na povinnom zmluvnom poistení?

0 1 484

Automobil je pomerne nákladná vymoženosť. Nielenže je finančne náročná jeho kúpa, ale aj prevádzka niečo stojí. Musíte predsa pravidelne tankovať, dopĺňať rôzne prevádzkové kvapaliny, po čase aj meniť rôzne súčiastky, či prípadne platiť za diaľničnú známku.

Povinnosť, ktorú naozaj neradno obchádzať

A ešte je tu jedna vec, ktorej sa nevyhnete. Ide o povinné zmluvné poistenie auta (PZP). Mať pre svoje vozidlo uzatvorené povinné zmluvné poistenie je povinnosť vyplývajúca zo zákona a jej nedodržanie sa aj náležité trestá! Za jazdu s autom bez povinného zmluvného poistenia hrozí pokuta až do výšky presahujúcej 3 000 €! A v prípade, že bez PZP spôsobíte dopravnú nehodu, bude táto pokuta váš najmenší problém.

V takomto prípade totiž budú od vás vymáhané náklady spojené so spôsobenou škodou. To znamená servisné úkony a taktiež náklady na zdravotnú starostlivosť účastníkov nehody a ďalšie pridružené škody. Keď si to spočítate, ľahko vám môže vyjsť suma, ktorá bude ešte vyššia ako suma pokuty. Oplatí sa teda obchádzať povinnosť platiť si PZP? Rozhodne nie! Avšak v záujme šetrenia sa oplatí nájsť si to najlacnejšie PZP.

Jednoduchý spôsob, s ktorým ušetríte vždy, keď budete platiť PZP

Radšej, ako šetriť na PZP úplne a riskovať hore uvedené problémy, šetrite radšej tak, že si vďaka PZP kalkulačke urobíte detailné PZP porovnanie a nájdete si to najlacnejšie povinné zmluvné poistenie pre vaše auto. Čudovali by ste sa, aké rozdiely sú medzi ponukami jednotlivých poisťovní.

A aby to bolo ešte jednoduchšie, PZP kalkulačka vám ponúka tiež možnosť uzatvoriť si povinné zmluvné poistenie, ktoré vás najviac zaujalo. Zmluva a všetko potrebné vám príde na email a po uhradení povinného zmluvného poistenia sa zmluva stáva platnou, čo znamená, že máte uzatvorené PZP.

Zdroj obrázka:

Autor: Minerva Studio / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.