Dôležité veci, ktoré by nám nemali chýbať v cestovnom kufri, ale často na ne zabúdame

0 75 581

Máme tu prvý letný mesiac a viaceré z vás už teraz v júni plánujú ísť k moru a užívať si ničnerobenie. Ak vás onedlho čaká letná dovolenka, určite už uvažujete, čo všetko si na túto dovolenku vezmete, skôr, ako začnete so spisovaní všetkých vecí, čo si plánujete brať, prečítajte si nasledujúci článok. Prezradíme vám, ktoré dôležité veci by ste si nemali zabudnúť zobrať na dovolenku.

Balzam na pery s UV faktorom

Väčšina z nás bráva telové krémy s UV faktorom, no viete, že pri mori treba chrániť aj pery? Vysušené, popraskané pery mávame aj pri mori. Nezabúdajte si ich preto chrániť a pred odcestovaním si nezabudnite kúpiť aj balzam na pery s UV faktorom.

Náhradné plavky

Aj keď plavky si dokážeme kúpiť vo väčšine dovolenkových destinácií, odporúčame vám radšej si zobrať náhradné plavky k plavkám, ktoré plánujete najčastejšie nosiť na pláž. Mať dva-tri páry plaviek vám nezaberie veľa miesta a hlavne, ak sa vám náhodou znehodnotia plavkové nohavičky a plavková podprsenka zostane v dobrom stave, môžete ich nahradiť plavkovými nohavičkami z druhého páru.

Odporúčame vám preto už pri kúpe plaviek myslieť na rôzne kombinácie vrchných a spodných dielov.

Lieky

Pár dní v cudzej krajine bez prísunu liekov, ktoré dennodenne užívate, by vám spôsobili ťažkosti. Tie si však väčšina z nás nezabúda. Zabúdame si predovšetkým lieky na bolesť hlavy, na alergiu, na horúčku, na bolesť hrdla, na nádchu, proti nevoľnosti, na žalúdočné problémy a masti na popáleniny/spálenú pokožku.

Nikdy neviete, ktorý z týchto liekov budete potrebovať a radšej si ich vezmite so sebou, aby ste ich potom nemuseli zháňať v zahraničí.

Spoločenské oblečenie

Možno vám príde zbytočné brať si spoločenské oblečenie, no v niektorých dovolenkových destináciách (krajinách) si pri stolovaní vyžadujú spoločenské oblečenie. Navyše každá žena chce byť prvý a posledný deň oblečená v slušnom elegantnom oblečení.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.