Praktické tipy, ako znížiť prašnosť v byte

0 121 220

Prach je prirodzená súčasť interiérových priestorov. Keď ho však v domácnosti máme až príliš, spôsobuje nám problémy s dýchaním a alergikov pravidelne dráždi.

Ako teda znížiť prašnosť v domácnosti, aby ste sa v nej cítili lepšie?

Čistite rohože pred dverami

Pri vstupe do domácnosti donesiete na podrážkach topánok prach, kúsky blata, či iné nečistoty. Aby ste znížili prašnosť v byte, dôležité je nielenže investovať do kvalitných rohoží, ale je potrebné ich aj pravidelne čistiť. Úlohou rohoží je zachytávať špinu z podrážok a ak nebýva pravidelná čistená, prestáva si plniť svoju funkciu.

Rohože odporúčame namočiť do plastového lavóra a kartáčikom dôkladne vyčistiť.

Odstraňujte chlpy, vlasy a odumreté zvyšky kože z podlahy

Zvýšenú prašnosť v byte spôsobujú najmä chlpy, vlasy a odumreté zvyšky pokožky. Zdrojom prachu sme predovšetkým my, ale aj domáci miláčikovia v tom nie sú nevinne. Ak chcete znížiť prašnosť v byte, zvýšte pozornosť najmä pri domácich miláčikoch. Psíkov pravidelne vyčesávajte a nezabúdajte ani na dostatočnú hygienu labiek a celého tela vášho domáceho miláčika.

Zvýšený výskyt vlasov a odumretých zvyškov kože zbadáte hlavne v spálni, či v kúpeľni, preto pri upratovaní domácnosti a umývaní podláh dávajte pozor na to, aby ste pozametali/ povysávali zvyšky kože, vlasy a samozrejme aj chlpy.

Jedine pravidelným čistením podláh od vlasov, chlpov a zvyšky kože znížite prašnosť v domácnosti.

Dajte preč koberce

Koberce by v domácnosti, kde žijú alergici, mali chýbať. Ak ich máte, skúste ich dať preč. Koberce zachytávajú všetok prach a pri stúpaní naň sa prach len víri.

Ak máte alergiu na prach, skúste sa kobercom radšej úplne vyhýbať.

Ďalšie praktické rady

Aké ďalšie praktické rady na zníženie prašnosti pre vás máme? Odporúčame vám pravidelne prať vankúše (vetrať ich na čerstvom vzduchu a cez zimu vystavovať silným mrazom), podlahy umývať len s mokrou handrou na mope a nezabúdať na pravidelné čistenie žalúzia.

Zdroj obrázka:

Autor: VGstockstudio / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.