3 pravidlá, ktoré by ste si mali osvojiť pri nakupovaní dámskeho oblečenia

0 75 924

Textilný priemysel patrí k najväčším znečisťovateľom prírody a veľkým pozitívom je, že si to mnohí ľudia začínajú uvedomovať. Zmenilo sa to hlavne po páde výrobnej haly v Bangladéši, kde zahynulo veľa šičiek, ktoré v nehostinných podmienkach šili oblečenie za minimálny, takmer žiaden plat aj šestnásť hodín denne.

Akých pravidiel by ste sa mali držať pri nakupovaní dámskeho oblečenia? Zameriavame sa najmä na ženy preto, lebo práve ony neustále kupujú nové a nové oblečenie, pritom im v skrini visí množstvo nového nenoseného oblečenia.

1. Mám nové oblečenie s čím skombinovať?

Ak máte vybraté nové dámske oblečenie, predtým, ako ho pôjdete zaplatiť, zamyslite sa nad tým, či máte vôbec nové oblečenie s čím skombinovať. Ak vytvoríte aspoň 5-6 rôznych kombinácií oblečenia, tak potom si ho môžete kúpiť.

Vždy je dôležité pri výbere nového oblečenia pozerať na to, či sa hodí k vášmu štýlu obliekania a či ho vôbec máte s čím zladiť.

2. Je vhodné na viac sezón?

Oblečenie, ktoré ste si vybrali, by nemalo byť len jednosezónnou záležitosťou, ale malo by byť nositeľné aj tie ďalšie sezóny. Odporúčame preto vyberať neutrálne minimalistické oblečenie, ktoré ľahko skombinujete s viacerými kúskami v šatníku a budú v móde aj o sezónu, či päť.

3. Kvalitný materiál a lokálne značky

Ak si chcete kúpiť nové oblečenie a chcete, aby vám slúžilo niekoľko sezón, je dôležité správne vyberať značku dámskeho oblečenia. Kvalitné nadčasové oblečenie, ktoré vydrží viacero sezón a aj po častom praní nezmení tvar a farbu, je oblečenie, ktoré by sme mali kupovať. Reálne vyžijeme podstatne menej kúskov oblečenia, ktoré máme v skrini, preto ak chcete niečo pekné, nadčasové, uprednostňujte lokálne značky výrobcov oblečenia.

Zisťujte si aj to, z akého materiálu bolo oblečenie vyrobené. Za oblečenie lokálnych značiek zaplatíte síce viac, avšak vydrží vám viacero sezón.

Zdroj obrázka:

Autor: Creative Lab / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.