Faktory, na ktorých je závislá úspešnosť vášho lovu

0 272

Nielen čerstvý vzduch, zdravé mäso a krásna príroda láka čoraz väčší počet ľudí k poľovníctvu. Táto aktivita sa stáva viac než len koníčkom, pretože je to spôsob života, ktorý ovplyvňuje naše každodenné myslenie a konanie.

Okrem všetkých ďalších motivácií je na prvom mieste láska k prírode. Ani tá najsilnejšia motivácia sa však nezaobíde bez úspešného vybavenia, ktoré si musíte správne vybrať. A nasledujúce informácie vám s tým určite pomôžu.

Hlučnosť poľovníckeho oblečenia

Základom každej úspešnej akcie je kvalitné poľovnícke oblečenie. To by ste si nemali vyberať len podľa vzhľadu a funkcie, ale aj hlučnosti.

Na úspešný lov musí byť oblečenie v prvom rade tiché! Len minimum z nás si asi dokáže predstaviť, ako citliví sú na rôzne zvuky obyvatelia prírody. A platí to v podstate pre všetky formy lovu. Ak vám topánky vŕzgajú a bunda pri každom pohybe vydáva silný hluk, šanca priblížiť sa k zveri je nulová.

Vizuálne splynutie s prírodou

Aj farba oblečenia by mala ladiť s prostredím, v ktorom sa pri love pohybujete. Čím je zver citlivejšia, napríklad danielia samica v ruji, tým je lepšie, keď poľovník vizuálne splynie s prírodou.

Veľké svetlé plochy, ako sú holé ruky alebo tváre, okamžite rozozná najmä samičia zver. Vhodné je preto maskovať špeciálnym poľovníckym oblečením aj tieto časti tela. Neutrálne a splývajúce farby s okolím prírody sú preto ideálne riešenie. Netreba však zabúdať na svoju bezpečnosť a aby ste sa v tmavom lese nestratili.

Vysoká miera viditeľnosti za zhoršených podmienok

Na sledovanie zveri je nevyhnutný asi najviac ďalekohľad. Určite bude užitočný aj objektív s integrovaným diaľkomerom, nie je však nutnosťou. Naopak, dôležité je, aby ste si v náročnom teréne vedeli zver nájsť aj v tých najhorších podmienkach viditeľnosti, s čím vám veľmi dobre pomôže špeciálna optika značky Zeiss.

Termovízia je skvelý nástroj na skenovanie oblasti pred úsvitom. Na rozdiel od bežnej optiky vidíte, či je zver v blízkosti a ktorým smerom sa pohybuje bez ohľadu na to či je deň alebo noc.

Ak si na to všetko dáte pozor, vašu vlastnú stratégiu lovu je možné rýchlo prispôsobiť okolnostiam bez straty drahocenného času.

Zdroj obrázka: Tibor Duris/Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.