Ako mať skutočne biele zuby aj dlhodobo?

0 265

Úsmev je často označovaný za korunu krásy. Má to svoje dôvody, veď keď sa žena usmeje, rozhodne ju to ešte viac skrášli. Krásny úsmev robia v prvom rade biele zuby, ktoré sú zároveň znakom zdravého chrupu. A ten je samozrejme dôležitý nielen pre ženy, ale aj pre mužov.

Biele zuby z pohodlia domova

Často však ľudí trápi problém, že aj keď čistenie zubov rozhodne nezanedbávajú, vytúžený žiarivo biely úsmev ako z módnych časopisov neprichádza. Dosiahnuť ho však môžete celkom jednoducho a dokonca bez ambulantného bielenia, ktoré je síce účinné, ale rovnako účinne aj vytiahne peniaze z vašej peňaženky.

Ako teda dosiahnuť, aby ste mali naozaj žiarivo biele zuby? V prvom rade vám k tomu pomôžu bieliace pásiky. Tie obsahujú rovnaké ingrediencie aké používajú aj zubní lekári pri spomínanom ambulantnom bielení zubov a tak sa o účinnosť bieliacich pásikov báť nemusíte. Rozdiel je v tom, že takéto domáce bielenie pomocou bieliacich pásikov vás bude stáť podstatné menšiu čiastku.

Udržte si biele zuby čo najdlhšie

Po takejto bieliacej „kúre“ je samozrejme ideálne si biele zuby aj udržiavať. Ak ste doteraz nezanedbávali starostlivosť o váš chrup, určite s tým problém mať nebudete, ale skúste vymeniť zubnú pastu za bieliacu. Tá bude ideálnym „pokračovateľom“ bieliacich pásikov.

Pre čo najlepšie zachovanie si žiarivej belosti zubov je dobré aj dodržiavanie takzvanej bielej diéty. V podstate ide o vyhýbanie sa takých nápojov a potravín, ktoré výrazne farbia zuby, ale zarátať sem môžeme aj cigarety. S bielou diétou sa odporúča začať pár dní pred začatím používania bieliacich pásikov, potom v nej pokračovať počas ich používania a vydržať aj aspoň týždeň po skončení používania pásikov. Samozrejme, čím dlhšie a poctivejšie ju budete dodržiavať, tým lepšie si uchováte krásne biele zuby.

Rovnako aj zubná niť vám pomôže uchovať si čo najbelšie zuby. V medzizubných priestoroch sa totižto neusádzajú len baktérie zapríčiňujúce zubný kaz, ale aj farbivá, ktoré sa tam usádzajú a bránia vám v dosiahnutiu vysnívaného žiarivého úsmevu.

Zdroj obrázku: Natalia_Grabovskaya / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.