Aké sú výhody a nevýhody kožených sedačiek?

0 226

Zvažujete kúpu novej sedačky a chcete, aby dodala vašej obývacej izbe dávku luxusu? Tak to by ste sa mali zamerať na kožené sedačky. Ak ste doteraz žiadnu nevlastnili, zrejme máte množstvo otázok a rozmýšľate, či je kožená sedačka naozaj niečo pre vás. My sa vám pokúsime zhrnúť ich hlavné výhody a nevýhody.

Toto sú ich výhody

Začneme pozitívne a teda výhodami luxusných kožených sedačiek. V prvom rade ozrejmíme (aby nedošlo k nedorozumeniam), že hovoriť budeme o pravej koži a nie koženke, či podobných menej kvalitných náhradách.

Jednou z najväčších výhod kožených sedačiek je ich trvácnosť. Dokážu vám vydržať roky, takže koženú sedačku môžete považovať za dlhodobú investíciu. Ak teda hľadáte kus nábytku, ktorý vás bude sprevádzať niekoľko rokov vášho života, kožená sedačka je presne to, čo hľadáte.

K tej dlhovekosti prispieva priam neuveriteľne jednoduchá údržba. Akúkoľvek nečistotu stačí pretrieť navlhčenou handričkou a kožená sedačka je čistá ako keby bola nová. A to platí napríklad aj v prípade, že sa vám na ňu vyleje červené víno, čo zvyčajne býva katastrofa. V podstate jedinou občasnou údržbou je použitie ochranného krému na kožu.

V neposlednom rade ešte spomenieme, že kožené sedačky neabsorbujú pachy. To znamená, že sú nielen čistejšie, ale aj „voňavejšie“ ako iné druhy sedacích súprav, s ktorými sa bežne môžete stretnúť.

A majú aj nejaké nevýhody

Poďme ešte k dôvodom, pre ktoré môžete zvažovať iných druh sedacích súprav a teda k nevýhodám kožených sedačiek. Hneď na prvý pohľad to bude cena. Kožené sedačky rozhodne nemajú nízku obstarávaciu cenu. Avšak treba si uvedomiť, že takáto sedačka vám vydrží násobne dlhšie ako lacnejšie druhy sedačiek a tým sa vyššia obstarávacia cena vyrovnáva.

Ak sa budete pýtať na kožené sedačky viacerých ľudí, niektorí vás budú odhovárať kvôli tomu, že kožená sedačka bude údajne cez leto horúca a v zime studená. Aj keď takpovediac „teplotne stálejšie“ sú napríklad textilné sedačky ani s koženými to nie je úplne tak ako sa hovorí. Teplota v domácnosti je počas roka relatívne konštantná a taká je aj teplota koženej sedačky.

Posledná nevýhoda sa týka tých, ktorí majú domácich miláčikov, ktorí sú zvyknutí hrať sa na sedačke. Pre koženú sedačku môžu ostré pazúriky predstavovať problém, ale na druhej strane, žiadny materiál nie je voči takýmto „vplyvom“ odolný.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.