Čo všetko môže vašej terase priniesť pergola?

0 49

Ak by ľudia, ktorí bývajú v bytovkách, mali vybrať jednu vec, ktorú závidia obyvateľom rodinných domov, často by si vybrali terasu. Áno, mať vlastný priestor na čerstvom vzduchu, na ktorom môžete grilovať s priateľmi, či len tak relaxovať s dobrou knihou, to by určite ocenil každý.

Stačí vám základná ochrana pred slnkom a dažďom?

A viete, čo je ešte lepšie ako terasa? No predsa terasa s pergolou. Ak máte rodinný dom s terasou, ktorá nie je krytá, určite sa vám veľakrát stalo, že ste počas letných horúčav museli čakať do večera, keď už slnko na terasu tak nepražilo, prípadne vám zábavu s priateľmi prekazil nečakaný dážď.

A práve pergoly sú tým „doplnkom“, ktorý vás pred podobnými situáciami ochráni. Aj tie najzákladnejšie modely s látkovou strechou spoľahlivo zatienia vašu terasu, keď budú slnečné lúče až príliš ostré a taktiež zachránia dobre rozbehnutú grilovačku ak sa objaví nečakaná prehánka. Moderné pergoly však toho môžu ponúkať oveľa viac.

Od regulácie množstva slnečných lúčov po reproduktory, či ohrievače

Existuje druh pergol, ktorým sa hovorí bioklimatické pergoly. Rozdiel medzi takýmito pergolami a obyčajnými s látkovou strechou je ten, že bioklimatické pergoly majú strechu zloženú z lamiel, ktoré je možné vo veľkom rozsahu naklápať. Predstavte si jednoducho také veľké žalúzie (ktoré sa ale nedajú vytiahnuť, ale „len“ naklápať).

Ako iste tušíte už z tohto porovnania so žalúziami, bioklimatické pergoly umožňujú lepšie prispôsobenie si množstva slnečných lúčov dopadajúcich na terasu a taktiež lepšiu reguláciu „klímy“ na vašej terase. A čo ešte môžu moderné pergoly mať?

Praktické je hlavne integrované LED osvetlenie, veď predsa nechcete s relaxom na terase končiť hneď po zotmení, no nie? Pergolu môžete doplniť aj o bluetooth reproduktory, vďaka ktorým si na vašej terase vychutnáte svoju obľúbenú hudbu úplne jednoducho. A ak chcete tráviť na terase maximum času počas roka, môžete pergolu kompletne uzavrieť a pridať infraohrievače, vďaka čomu získate prakticky ďalšiu miestnosť na bývanie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.