Jednoduché tipy a triky, ako si oživiť obývaciu izbu

0 41

Počas zimy sme v nej trávili veľa času a netreba zabúdať, že práve obývačka je miestnosť, kde prijímame návštevy. Chceme sa v nej cítiť pohodlne a chceme, aby táto miestnosť bola zároveň aj reprezentatívnou.

Ak máte pocit, že po zime potrebujete nejakú zmenu práve v obývačke, inšpirujte sa našimi tipmi. Poradíme tipy a triky, ako oživiť práve obývaciu izbu.

Vymeňte staré obrazy za nové

Oživiť obývaciu izbu sa vám podarí výmenou obrazov. Stačí si kúpiť pár nových obrazov s prírodnými motívmi, s citátmi, ale aj s peknými geometrickými tvarmi. Vytvorte kompozíciu viacerých menších obrazov v podobnej téme a štýle. Môžete kombinovať obrazy, kde dominuje napríklad čierna a biela farba, poprípade kombinácia bielej a hnedej farby.

V prípade, že si vyberiete obraz na plátne, či viacdielne obrazy, tie odporúčame výhradne umiestniť nad sedaciu súpravu. Pri farebných obrazoch dbajte na kvalitu tlače, nakoľko obrazy by vám mohli po čase vyblednúť. Pôsobenie slnečných lúčov môže spôsobiť blednutie farieb. Ak ale máte kvalitné rolety, či žalúzie, ochránite ich. Určite ale chcete, aby vám počas slnečných dní prenikalo slnko do miestnosti, preto dbajte na kvalitu tlače.

Nové izbové rastliny dodajú miestnosti sviežosť

Izbové rastlinky by nemali chýbať v interiéri, ani v obývačke. Odporúčajú sa tie, ktoré prečisťujú vzduch a sú aj nenáročné na údržbu. Napríklad taká Sansevieria, Fikus Benjamín, či Monstera dodajú obývačke sviežosť. Môžete si vybrať ale aj kaktusy, či menšie izbové rastlinky vhodné napríklad na parapety.

Ak nemáte miesto na parapetách, odporúčame vám kúpiť si do obývačky kovové stojany na kvety, poprípade stojany, ktoré sú z dreva a kovu.

Nové textílie

Nechcete meniť dekoračné vankúše? Nevadí! Príjemnou zmenou bude napríklad kúpa novej deky, či prehozu na gauč. Veľmi pekne ukážu na moderných sedačkách, či kreslách deky z hrubej priadze, plyšové deky, či ľanové vafľové deky.

Zdroj obrázku: Antoha713 / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.