Ako bojovať so starnutím?

0 18

Aj keď vek je pre mnohých len číslo, pribúdajúce roky nezastavíme. Je len na nás, ako sa s nimi dokážeme popasovať.

Príznaky starnutia sa u každého prejavujú v rôznom období. Vplyv na to má aj naša starostlivosť o telo. Ako ale bojovať so starnutím? Máme pre vás niekoľko tipov.

Jedzte kvalitné potraviny a pite dostatok tekutín

Nie nadarmo sa hovorí, že sme to, čo jeme. Strava je základ a ak sa chceme cítiť zdravo a mať energiu, bez vhodnej stravy to jednoducho nedokážeme. Odporúčame úpravu jedálnička a konzumáciu potravín, ktoré pomáhajú predchádzať starnutiu. Medzi takéto potraviny radíme napríklad avokádo, čučoriedky, brokolicu, lososa, sladké zemiaky, či napríklad ovsené vločky.

Aj v tomto prípade platí, že kvalitné a zdravé potraviny pomáhajú bojovať so starnutím. Odzrkadlí sa to hlavne na pokožke. Aj keď s pribúdajúcimi rokmi sa vám môžu objaviť cievky na tvári a na nohách, je možné objednať sa na odstránenie cievok.

Strava je základ a spolu s dostatočným príjmom tekutín dokážete bojovať so starnutím.

Nezabúdajte na pohyb

Konzumácia kvalitných potravín a príjem tekutín nie sú všetko. Ak chcete bojovať so starnutím, nezabúdajte na pohyb. Ak máte problémy s kĺbmi, vyskúšajte menej náročné pohybové aktivity, napríklad také plávanie, či veľmi obľúbený nordic walking. Plávanie posilňuje chrbtové svalstvo a chráni vás pred bolesťami chrbtice, ktoré s pribúdajúcim vekom dávajú zabrať. Ak budete chodiť na plávanie, dávajte si veľký pozor na nebezpečnú mykózu nechtov. Jedná sa o infekčné hubové ochorenie a aj keď si ho možno spájate najmä so seniormi, môže sa objaviť aj u ľudí v strednom veku.

Ak chcete bojovať so starnutím, zamerajte sa predovšetkým na dostatočný príjem tekutín (čistej vody, ovocných a zeleninových štiav) a na kvalitnú stravu. Aj kvalitné kozmetické prípravky vám pomôžu bojovať so starnutím, avšak strava, tekutiny a pohyb sú to najdôležitejšie.

Zdroj obrázku: goodluz / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.