Zatraktívnite vašu kaviareň nasledujúcimi spôsobmi

0 75 938

Prevádzkujete, resp. vlastníte kaviareň a už dlhšiu dobu pozorujete, že vám klesá počet zákazníkov? Zjavne je niekde problém, ktorý je potrebné riešiť.

Poradíme vám pár zaujímavých tipov, ako zatraktívniť kaviareň, aby k vám zákazníci opäť prúdili.

Zmeňte značku kávy

Ak sa prezentujete podávaním kávy a lákate predovšetkým na raňajky, zmeňte značku kávy. Možno práve značka kávy bude tou príčinou, ktorá spôsobuje výrazne pokles zákazníkov. Ak ste zaznamenali menší predaj kávy, problém bude zjavne tu. Keď vymeníte značku, predaj kávy sa výrazne zvýši a tým sa zvýšia aj vaše tržby, nakoľko pri kávy nikdy neostane. Každý zákazník si ku káve niečo objedná, či už chutný zákusok, alebo teplý croissant.

Vymeňte stoličky a pohovky na sedenie

V kaviarniach sa chcú zákazníci cítiť pohodlne ako doma, preto vám odporúčame zainvestovať do nového sedenia v kaviarni. Skúste vymeniť, alebo aspoň dať prečalúniť stoličky v kaviarni a ak máte v kaviarni aj pohovky, ktoré sú vysedené, je načase ich vymeniť.

Pohodlné sedenie je základom a výrazne ovplyvňuje aj to, koľko klientov k vám zavíta.

Súkromie

Každý stôl so sedením by mal mať svoje súkromie. Skúste preto popremiestňovať nábytok, poprípade pouvažovať nad tým, aby ste zákazníkom, ktorý budú sedieť pri jednom stole dopriali súkromie. Počúvať niekoho, kto sedí vo vedľajšom stole a doslova sa vám díva na stôl a pozerá čo na ňom máte, je pre mnohých ľudí nepríjemné. Keď zákazníci prídu na kávu do kaviarne, chcú mať súkromie a nechcú, aby ich každý sledoval a počúval.

Príjemná obsluha a zrozumiteľný nápojový a jedálny lístok

A na záver to najdôležitejšie. Ak pre vás budú pracovať osoby, pre ktorých nie je práca v kaviarni atraktívnym zamestnaním, nemôžete očakávať, že sa k vám zákazníci budú hrnúť. Dôležitá je hlavne príjemná obsluha, ktorá je ochotná, ktorá vyhovie požiadavkám klientov a ktorá má vždy dobrú náladu.

Samozrejmosťou je aj zrozumiteľný nápojový a jedálny lístok.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.