Výhody bývania na vidieku

0 121 366

V posledných rokoch sme zaznamenali veľkú migráciu Slovákov nielen do zahraničia, ale aj v rámci Slovenska. Tam, kde sú pracovné ponuky, tam je najvyššia koncentrácia ľudí.

Najviac sa ľudia sťahujú do Bratislavy, alebo do okolitých miest, ktoré majú dobré dopravné spojenie s Bratislavou.

Aké sú ale výhody bývania na vidieku?

Vlastná záhradka a vlastný vchod

Ak sa rozhodnete bývať na vidieku, oceniť oceníte vlastnú záhradku a predovšetkým vlastný vchod. V panelákoch zdieľate rovnaký vchod s ostatnými majiteľmi bytov a ich rodinami, kdežto keď bývate v rodinnom dome, nezdieľate vchod s nikým iným.

Ak máte čo i len malú záhradu s úrodnou pôdou, môžete si vypestovať vlastnú úrodu. A to nehovoríme o zasadení ovocných stromov! Zelenina a ovocie je aj počas sezóny veľmi drahá, preto ak máte priestor, využite každú plochu a zasaďte si základné potraviny ako koreňovú zeleninu, paradajky, papriky, cibuľu, cesnak a z ovocia jablone, slivky a hrušky.

Bývanie v súlade s prírodou

V súčasnosti sa stavajú malé rodinné domy, tzv. bungalovy, kde rodinám stačí menší obytný priestor, ale je pre nich dôležité bývať na vidieku obklopený prírodou.

Jednou z ďalších výhod bývania na vidieku je aj bývanie v súlade s prírodou. Veľký záujem je teraz o drevodomy. Jedná sa o drevené stavby, ktoré sú postavené suchým spôsobom v halách za oveľa kratšiu dobu ako murované domy. Navyše drevo je energeticky úsporným materiálom a súčasne funguje ako obnoviteľný zdroj. Dokonca extrahuje z ovzdušia CO2, čím šetrí životné prostredie.

Ak chcete mať priamy kontakt s prírodou, odporúčame vám presťahovať sa na vidiek.

Čistejší a zdravší vzduch

Medzi ďalšie výhody bývania na vidieku patrí čistejší vzduch. Zvyšujúce sa množstvo áut a vypúšťanie výfukových plynov do ovzdušia znižujú kvalitu ovzdušia. Keď však budete žiť na vidieku, v malých obciach vzdialenejších od miest, nemusíte sa báť veľkého množstva exhalátov vypúšťaných do ovzdušia. Ak by ste si chceli postaviť nové drevostavby, čistejší a zdravší vzduch budete mať aj v interiéri. Je dokázané, že práve drevený materiál veľmi dobre reguluje vlhkosť a vytvára dobré prostredie pre alergikov a astmatikov.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.