Na základe čoho si vyberať stolové nohy?

0 298

Asi väčšina ľudí si stôl (a je jedno, či ide o jedálenský, konferenčný, alebo pracovný) kupuje ako celok. Ak však chcete mať možnosť viac ovplyvniť dizajn stola a konieckoncov aj celej miestnosti, v ktorej sa nachádza, dosiahnete to tým, že si zvlášť kúpite dosku stola a zvlášť stolové nohy.

Pri rozpočte počítajte aj s cenou dosky

Aj keď by sa mohlo zdať, že z dizajnového hľadiska je dôležitejšia doska, bude to skôr naopak. Predsa len, pri stolových doskách nemáte toľko možností, čo sa dizajnu týka ako pri výbere stolových nôh. Je teda možné, že pri výbere stolových nôh strávite viac času. A čo takto pár rád k tomu ako si vybrať ideálne stolové nohy?

V prvom rade si stanovte váš rozpočet. Ale nielen na stolové nohy, ale na celý stôl. Nemá totižto zmysel minúť rozpočet na luxusnú masívnu dosku stola a mať potom financie len na nejaké krehké nohy, ktoré ju nebudú mať šancu dlhodobo udržať. V takomto prípade budete predsa potrebovať aj pevné nohy, napríklad stolové nohy kovové. Vždy preto rozmýšľajte súčasne nad stolovými nohami aj nad doskou stola.

Nemyslite len na dizajn, ale aj na funkčnú stránku

Nasleduje štýl stolových nôh. Ten jednak udáva samotný vzhľad, napríklad hairpin nohy, ale aj materiál. Predsa len inak pôsobia stolové nohy z masívu a inak z kovu. Aj tu však treba brať na zreteľ stolovú dosku. Z dizajnového hľadiska, aby spolu s nohami dávala pekný celok, ale aj z funkčného, keďže príliš tenké nohy by s ťažkou doskou mohli mať problém.

Tak trochu sme sa dotkli aj rozmerov, keďže už sme spomínali možnosť príliš tenkých nôh. Okrem výšky stolových nôh totižto dbajte aj na ich hrúbku, ktorá neovplyvňuje len dizajn, ale aj nosnosť. A nezabúdajte ani na miesta na sedenie, aby sa nestalo, že nohy budú brániť pohodlnému sedeniu za vašim novým stolom.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.