Na základe čoho si vyberať novú sedaciu súpravu?

0 263

Sedacia súprava je „centrom diania“ v každej obývačke. Trávime na nej voľný čas, usádzame na ňu návštevy a aj po dizajnovej stránke utvára charakter celej obývačky. Kúpu nábytku, ktorý plní takéto dôležité úlohy, preto netreba podceňovať.

Koľko priestoru chcete na sedenie? A koľko priestoru máte v obývačke?

Rovnako ako pri akomkoľvek druhu nábytku aj pri kúpe novej sedacej súpravy je dôležité najskôr si ujasniť, kde presne sa bude vo vašej obývacej izbe nachádzať. A samozrejme, koľko priestoru na ňu vyčleníte.

Od vyššie uvedeného sa odvíja aj to, pre koľko osôb bude sedacia súprava. Je preto dobré tieto vlastnosti sedacej súpravy posudzovať spoločne a nájsť ideálny pomer medzi počtom miest na sedenie a tým, koľko miesta budete na sedaciu súpravu potrebovať.

Čo sa veľkosti sedačky týka, neexistujú teda nejaké všeobecné odporúčania. Teda až na to, že pri rozmeroch nezabudnite aj na tie, ktoré ovplyvňujú, ako sa vám bude sedieť. Tými rozmermi sú hĺbka a výška sedu a výška opierky. Mimochodom, ak chcete priestor, ktorý máte k dispozícii, využiť na maximum, najlepším riešením sú sedacie súpravy na mieru.

Novú sedaciu súpravu nekupujete každý deň, tak si dajte záležať aj na jej kvalite

Následne zvážte použité materiály. Zatiaľ čo konštrukcia sedacej súpravy má vplyv hlavne na to, koľko vám sedačka vydrží, poťahový materiál okrem výdrže ovplyvňuje aj to, ako sa na sedačke budete cítiť a samozrejme aj to, ako jednoducho (alebo ťažko) sa bude sedačka udržiavať čistá.

Farba poťahu je už hlavne o dizajne. V ideálnom prípade si vyberte poťah neutrálnych farieb, ktoré nepodliehajú módnym trendom. Sedacia súprava vám tak aj po dizajnovej stránke vydrží ako nová dlhé roky. To platí aj pre celkový štýl sedačky.

V neposlednom rade je dôležitá aj cena. Zrejme každý má predstavu o tom, koľko chce do novej sedacej súpravy investovať. Nesnažte sa však šetriť príliš a radšej si vyberte z ponuky kvalitných slovenských sedačiek. Lacné a nekvalitné sedačky totižto môžu prejavovať známky opotrebovania už po niekoľkých mesiacoch a po pár rokoch budete musieť celkom isto kupovať sedačku novú.

Zdroj obrázku: Antonio Guillem / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.