Elektrické vysokozdvižné vozíky majú radu výhod

0 265

Žiadny sklad (ak nerátame tie úplne malé) sa nezaobíde bez spoľahlivej manipulačnej techniky. Presúvať, či nebodaj dvíhať objemnejší a ťažší tovar sa skrátka nedá holými rukami. A keďže v skladoch, kde je manipulačná technika potrebná, sa táto často nezastaví, vybrať si treba poriadne.

Menej hluku a emisií. To ocení každý zamestnanec

Zrejme najpoužívanejším a najuniverzálnejším druhom manipulačnej techniky sú vysokozdvižné vozíky. Takýto vozík poslúži na presun tovaru a samozrejme aj na jeho dvíhanie do vyšších regálov, či pri nakladaní do kamiónu.

V minulosti boli štandardom vysokozdvižné vozíky so spaľovacími motormi, ale v súčasnosti sa čoraz väčšej obľube tešia ich elektrickí súrodenci. Okrem väčšieho dôrazu na ekológiu dokážu elektrické vysokozdvižné vozíky prispieť aj k väčšiemu komfortu zamestnancov pracujúcich na nich a v ich tesnej blízkosti.

Elektrické vysokozdvižné vozíky sú tichšie a keďže sú elektrické, nevypúšťajú pri práci škodlivé emisie. A každý, kto odpracoval aspoň jeden deň v hluku a „výparoch“ z klasického vysokozdvižného vozíka, určite potvrdí, že to rozhodne nie je nič príjemné.

Výkon, flexibilita a bezpečnosť

Aj elektrický vysokozdvižný vozík má dostatok výkonu aj na prácu s ťažkými bremenami. Keď si k tomu pridáte presné ovládanie, získate vysokozdvižný vozík, ktorý efektívne zvládne akúkoľvek úlohu, na ktorú ho budete chcieť použiť. A čo hospodárnosť? Nemajte obavy, systém energetického manažmentu zaručí, že ani v tejto oblasti nebude elektrický vysokozdvižný vozík zaostávať.

Zároveň je postarané o bezpečnosť vodiča, ktorý je chránený pred úrazmi. Strecha s rámom kabíny tvoria naozaj robustnú ochrannú zónu. A nezabúda sa ani na náklad a infraštruktúru skladu, ktoré chránia pred poškodením rôzne bezpečnostné prvky.

Zdroj obrázku: Chesky / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.