Aku skrutkovač a aku vŕtačka. Aké sú medzi nimi rozdiely?

0 2 502

Aku skrutkovač a aku vŕtačka. To sú dva rôzne druhy náradia, ktoré sa často zamieňajú. Samozrejme, tieto dva druhy náradia majú nejaké spoločné prvky, ale rozhodne nemôžeme povedať, že ide o to isté.

Majú viacero vecí spoločných, ale nie je to to isté

Poďme však najskôr k spoločným vlastnostiam. Ako už z prívlastku „aku(mulátorový)“ vyplýva, ide o náradie, ktoré je poháňané batériou a je tým pádom využiteľné aj na miestach, kde nemáte k dispozícii elektrickú zásuvku.

Absencia napájacieho kábla zároveň výrazne zvyšuje komfort pri práci. Aku skrutkovače aj aku vŕtačky dokonca podobne vyzerajú, čo je zrejme hlavný dôvod tej častej zámeny týchto doch druhov náradia.

Ešte predtým, ako sa dostaneme k rozdielom medzi nimi, treba podotknúť, že či už hovoríme o aku skrutkovači, alebo aku vŕtačke, ide o náradie, ktoré nájde využitie v každej domácnosti. Tým pádom by v žiadnej nemalo chýbať. Otázkou ostáva, či si radšej zadovážiť aku skrutkovač, alebo aku vŕtačku?

Každé z tejto dvojice náradí má svoje opodstatnenie

Aku vŕtačky v podstate zvládnu aj funkciu aku skrutkovačov, čiže skrutkovanie a dokážu ich tým pádom nahradiť. Keď si k tomu pridáte možnosť vŕtania do dreva a kovu a s príklepovou aku vŕtačkou aj do muriva, na prvý pohľad sa môže zdať, že aku vŕtačka je jasná voľba a aku skrutkovače akosi nemajú opodstatnenie.

Zdanie však klame. Aku skrutovače síce zvládnu „len“ to skrutkovanie, ale sú naň oveľa vhodnejšie. Sú menšie, ľahšie a aj v ich tvare sú malé odlišnosti. Vďaka tomu všetkému je skrutkovanie s nimi oveľa komfortnejšie a efektívnejšie.

Vďaka menším rozmerom sa dostanete aj na horšie prístupné miesta a nižšiu hmotnosť oceníte ak vás čaká viac práce. Stráviť pol dňa s ťažšou aku vŕtačkou v ruke rozhodne nie je jednoduché. S aku skrutkovačom naopak takmer neucítite, že niečo držíte.

Zdroj obrázka:

Autor: Popartic / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.