Vytvorte si hygge atmosféru u vás doma

0 30 343

Žiť v rodinnom dome je pre mnohé rodiny snom. Tí, ktorí majú rodinný dom so záhradu, sa už nevedeli dočkať momentu, kedy konečne príde jar, aby sa mohli naplno venovať činnostiam vonku na záhrade. Ak ale bývate na vidieku a chcete si vytvoriť hygge atmosféru u vás doma, poradíme vám pár tipov, ako to docieliť.

Huňaté deky

Aj keď počasie už je jarné, večer je stále dosť chladno a preto aj napriek pokročilému dátumu vyhľadávame niečo teplé. Ak si chcete v interiéri vytvoriť hygge atmosféru, odporúčame vám kúpiť si, resp. vytiahnuť zo skríň huňaté deky. Vlnené deky, fleecové deky, alebo deky z hrubej priadze – aj toto vám pomôže vytvoriť hygge atmosféru u vás doma.

Ak máte v dome aj krbové vložky, jednu- dve deky si vyhraďte na leňošenie pri krbových vložkách. Vidiek je nádherný. O to viac, ak v rodinných domoch ľudia majú kvalitnejšie krbové vložky.

Oheň v krbe

Praskajúci oheň v krbe je upokojujúci a vo večerných hodinách, keď je za oknami tma, umocňuje atmosféru a viditeľne nás upokojuje. Nezabúdajte ku krbu doniesť aj pevné koše na drevo, aby ste nemuseli zakaždým behať pre drevo, ak si budete chcieť prikúriť.

Kombinácia praskajúceho ohňa, huňatej deky a koša na drevo je práva vidiecka atmosféra, ktorej sa nebudete vedieť nabažiť.

Vonné sviečky

Ak nemáte krb, môžete použiť vonné sviečky. Pre vytvorenie hygge atmosféry ako stvorené! Odporúčame organické bio vonné sviečky, ktoré nevyučujú do vzduchu látky, ktoré náš škodia, ale len prírodné arómy, ktoré nám neškodia. Vôňa roztápajúceho sa vosku je upokojujúca a milovníci hygge by si bez vonných sviečok nevedeli predstaviť ani jeden deň.

Vytvorte si hygge atmosféru u vás doma. Kúpte si huňatú deku, vonné prírodné sviečky a uvarte si bylinkový čaj. V tejto napätej situácii, čo momentálne u nás panuje, je dobré oddýchnuť si mentálne, ale aj fyzicky.

Zdroj obrázka:

Autor: Alena Ozerova / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.