Tipy, ako si udržať čisto v domácnosti

0 38 126

Každá žena chce mať domácnosť perfektne zariadenú, ale aj perfektne upratanú. Najmä pri malých deťoch nie je ľahké udržať poriadok a práve preto hľadá spôsoby, ako si v domácnosti udržať čisto a zároveň deťom všetko nezakazovať.

Ako si udržať čisto v domácnosti a na čo sa konkrétne zamerať?

Výmena uterákov a osušiek

Ak si chcete udržať čisto v domácnosti, je potrebné, aby každý člen rodiny mal vlastný uterák a osušku. Počítajte s tým, že tieto osušky a uteráky je potrebné meniť každý druhý, či tretí deň. Mniť by sa mali hlavne uteráky. V zimnom období, kedy sme náchylnejší na baktérie a vírusy, je potrebné prať uteráky a osušky, aby sme sa nenakazili. Ak ale necháte mokré uteráky a osušky v kúpeľni, riskujete rozmnoženie plesní. Nedostatočne vysušené uteráky a osušky môžu spôsobiť vznik plesní v priestore medzi škárami. Dávajte si preto na to veľký pozor a mokré uteráky a osušky vždy preveste na sušiak.

Uteráky a osušky perte na vyššej teplote a dávajte pozor na kombináciu farieb.

Utierky na riady a na utieranie drezu

Čisto v domácnosti si udržíte, ak budete mať v kuchyni po ruke aspoň dve utierky. Prečo práve dve utierky? Dve utierky sa odporúčajú hlavne preto, aby jedna utierka slúžila na utieranie riadu a druhú ste používali na utieranie mokrého drezu. Nikdy neutierajte drez utierkou, ktorou utierate aj riady.

Odporúčame vám staršie potrhané utierky používať na utieranie drezu. Nové utierky používajte na utieranie riadov.

Potom, čo zašpiníte utierky, nezabúdajte ich preplákať, riadne vykrúcať a zavesiť. Isto si ich nenechávajte mokré v koši na špinavé prádlo.

Umývajte predsieň

Ak bývate na byte, samostatnú predsieň pravdepodobne nemáte. Je preto potrebné, aby ste malú chodbu, vstup do bytu dôkladne pravidelne umývali, aby ste na šľapkách, alebo ponožkách neprenášali špinu po celom byte. Najmä v zime a za daždivého počasia je toto viac než len nutné. Zabránite tak zašpineniu podlahy v ostatných miestnostiach.

Zdroj obrázka:

Autor: VGstockstudio / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.