Svetelná výzdoba na svadbu: Ako ju správne nachystať?

0 854

Každá oslava si zaslúži tú správnu party dekoráciu. Aké máte možnosti pri voľbe slávnostného osvetlenia? Typov svetelných dekorácií, ktoré správne doladia atmosféru každej party je toľko, že si z nich vyberie úplne každý. Ak vás zaujme viac druhov, nebojte sa ich spolu skombinovať. Svetelná výzdoba na oslavách totiž určite nemôže chýbať.

Svetelné fľaše

Obľúbenou svetelnou dekoráciou sú svetelné fľaše. Nejde o fľaše, ktorých obsah je tvorený svetielkujúcim nápojom, ale o sklenené fľaše, ktoré sú očistené od etikiet a naplnené svetielkami. Tým sa vytvorí príjemné tlmené osvetlenie a taktiež originálny dekoračný prvok. Sklenené fľaše sú zároveň dlhotrvácne, pretože namiesto toho, aby skončili v koši, je im vdýchnutý druhý život a prešli takzvaným upcyclingom. Skvele vyzerajú na stoloch, ale nestratia sa ani na bare, v spoločnosti ostatných fliaš.

Neónové nápisy

Okrem fliaš navodia príjemnú atmosféru aj neónové nápisy. Sú dostupné, obľúbené a ľahko sa dajú upraviť na mieru. Ako? Stačí sa rozhodnúť, aký nápis si prajete a môžete si ho zložiť z jednotlivých neónových písmen. Chcete neónový nápis party, láska, oslava či napríklad bar? Vytvorte si z neónových písmen nápis či vetu úplne podľa svojho.

Žiarovkové reťaze

V posledných rokoch sa objavili skoro všade a rozsvietili nejeden podnik aj domácnosť. Reč je o žiarovkových reťaziach. Vyzerajú originálne a sú veľmi praktické. Žiarovkové reťaze totiž oslavu naozaj rozsvietia, pretože poskytnú dostatok svetla a môžu tvoriť jediný svetelný zdroj pri parkete aj jedálenskom stole.

Sviečky ako romantická svetelná výzdoba

Tradície však stále pretrvávajú a na oslavách majú svoje čestné miesto aj klasické sviečky. Môžeme ich vidieť nielen na samotnej torte, ale aj v sklenených nádobách na stoloch, svietnikoch aj v lucernách. Mihotavé svetlo sviečok prepožičia každej party romantické osvetlenie.

RGB reflektory

Poznáte RGB reflektory? Postarajú sa o nasvietenie na mieru vo vašej obľúbenej farbe. Sú obľúbenou pomôckou fotografov a naživo vyzerajú hravo a veselo. Rovnako ako iné druhy osvetlenia, tak aj RGB reflektory si môžete zapožičať a po skončení oslavy vrátiť do požičovne.

Svetelné reťaze

Hoci svetelné reťaze vídame hlavne počas vianočného obdobia, pretože sa vešajú na vianočné stromčeky, do okien aj na domy, dajú sa využiť aj ako svetelná výzdoba na svadbách aj iných oslavách. Úplne úžasne vyzerá svetelná opona, ktorú stačí zavesiť na stenu, ale aj voľne do priestoru, a tým vytvoriť skvelé miesto na fotenie. V prípade, že sa koná oslava vnútri, dajú sa svetelné reťaze natiahnuť pozdĺž okenných aj dverných rámov.

Náš tip: Obľúbené je tiež zavesenie svetelných reťazí nad stolmi, pretože vytvoria ilúziu hviezdnej oblohy.

Lampióny

Stálicou medzi svetelnou výzdobou na oslavách stále zostávajú aj lampióny. Pravdepodobne ich využívali aj vaši starí rodičia a rodičia a ak sa na ne spýtate, možno vám ukážu tie zo svojho detstva. Závesné lampióny sa hodia na detskú oslavu, ale aj na narodeninovú party či svadbu. Záleží totiž na tom, aké farby a motívy lampiónov si zvolíte.

Disko guľa

Obľúbeným svetelným prvkom, ktorý by nemal chýbať na žiadnej party, je jednoznačne disko guľa. Zavesená nad tanečným parketom nenechá nikoho na pokoji a stane sa impulzom k tomu, aby všetci hostia tancovali až do rána. Nechajte sa zlákať odleskami disko gule, pustite obľúbený tanečný zoznam skladieb (playlist) a užite si oslavu naplno.

Typov svetelných dekorácií existuje naozaj nespočetné množstvo. Ktoré osvetlenie si zvolíte na svoju ďalšiu party vy?

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.