Pokazilo sa vám ohrievacie teleso práčky? Ako nájsť náhradu?

0 183

Pamätáte sa ešte na začiatky automatických práčok? Dalo by sa povedať, že práve v začiatkoch vznikla tá zaužívaná predstava, že automatická práčka je jeden z najporuchovejších domácich spotrebičov.

Moderné práčky sa kazia menej, ale predsa

Táto predstava u mnohých ľuďoch pretrváva doteraz. A to aj napriek tomu, že moderné práčky sú oveľa spoľahlivejšie ako ich predchodkyne. Samozrejme, pokaziť sa vám môže aj nová práčka, ale skutočne to už nie je tak častá situácia ako kedysi.

Ale keď už sa práčka pokazí, často ide o poruchu ohrievacieho telesa. To sa mimochodom môže stať aj na bojleri Tatramat. Každopádne ak usúdite, že sa pokazilo ohrievacie teleso vašej práčky, či už tým, že práčka nezohrieva vodu a vylúčite ostatné možné príčiny, prípadne pri novších práčkach na základe chybového kódu, ktorý práčka vypíše, oprava vôbec nie je nákladná. Ale potrebujete zohnať nové ohrievacie teleso.

Pomôže manuál, typ práčky a keď ani jedno, tak demontáž telesa

Najjednoduchšie je vyhľadať správne ohrievacie teleso podľa servisného čísla, ktoré nájdete v manuáli. Ak ho nemáte, môžete vyhľadať teleso podľa značky a typu práčky. Ak zlyhá aj táto možnosť, budete musieť ohrievacie teleso demontovať a následne vybrať správny typ podľa nasledujúcich parametrov.

Záleží samozrejme (aj) od výkonu aj keď nemusí byť úplne identický. Tolerancia +- 10% je v poriadku. Čo je podstatnejšie, je dĺžka ohrievacieho telesa. Tá sa meria od príruby. Skontrolovať je potrebné aj to, či má teleso otvor pre snímač teploty. Pri starších práčkach bol tento snímač samostatne na boku nádrže.

Taktiež by sa náhradné teleso malo zhodovať v type tesniacej gumy a v tom, či má tepelnú poistku. Na záver ešte skontrolujte tvar ohrievacieho telesa, keďže niektoré práčky majú kvôli svojej konštrukcii ohrievacie telesá špecifických tvarov.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.