Ako si vyberať tonery, aby ste nemuseli riešiť reklamácie?

0 37 841

Tlačiarne sú neoddeliteľnou súčasťou všetkých kancelárskych priestorov, ale aj domácich kancelárií, pracovní. Ak si plánujete kúpiť tlačiareň, musíte počítať aj s kúpou nových tonerov. Keďže niekomu môže robiť problém zorientovať sa v ponuke tonerov, ponúkame vám prehľad, ako si vybrať tonery, aby ste potom nemuseli riešiť reklamácie.

Podľa tlačiarne

Na slovenskom trhu nájdete atramentové a laserové tlačiarne a preto pri výbere nových tlačiarní vyberajte aj vhodné tonery do vašich nových tlačiarní. Do atramentových tlačiarní napríklad značky Canon nemôžete dať laserové tonery tejto značky, ale budete potrebovať atramentové náplne do tlačiarní Canon.

Vždy vyberajte tonery podľa toho, akú máte tlačiareň. Okrem typu (atramentová, laserová) je dôležité všímať si aj značku. Ako sme už spomínali pri tlačiarniach značky Canon, budete potrebovať tonery Canon.

Originálne tonery

Ako prvé nájdete originálne tonery. Sú to tonery, ktoré vás pravdepodobne prekvapia vyššou cenou. Sú to však tonery, ktoré kvalitou neprekonajú žiadne iné. Vyrábajú ich totiž firmy, ktoré vyrábajú a distribuujú na trh značkové tlačiarne. Keď si kúpite originálny toner napríklad značky Samsung, viete, že ho vyrobila firma, ktorá sa špecializuje aj na výrobu tonerov.

V tomto prípade však musíte počítať s tým, že si zaplatíte aj za značku.

Kompatibilné tonery

Ak vám ale originálne tonery prídu zbytočne predražené, kúpte si k nim alternatívu, a to kompatibilné tonery. Sú to tonery, ktoré sa kvalitou najviac podobajú práve originálnym tonerom. Sú cenovo prijateľné a ak sa zákazník rozhodne práve pre kúpu kompatibilných tonerov Canon, vie, že práve tieto tonery mu poskytnú vysokú kvalitu tlače a dlhú životnosť. Žiadne vysýchanie pri dlhšom nepoužívaní v prípade kompatibilných tonerov nehrozí.

Nájsť nájdete aj renovované tonery, avšak sú to najmenej kvalitné tonery. Sú však veľmi lacné, čo mnohým ľuďom vyhovuje, keďže nechcú míňať veľa peňazí za nové tonery.

Zdroj obrázka:

Autor: antpkr / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.