Ako si vybrať dobrý mobilný telefón?

0 37 676

Mobilné telefóny sú dnes samozrejmosťou pre každého z nás. Vlastnia ich školopovinné deti, ľudia v produktívnom veku, ale aj dôchodcovia, pre ktorých je to možno jediné spojenie s príbuznými.

V súčasnosti je ponuka mobilných telefónov veľmi veľká a vybrať si z nej môže byť pre niekoho ťažké. Ako si ale vybrať dobrý mobilný telefón?

Tlačidlový telefón, alebo smartfón?

Ak si chcete vybrať dobrý telefón, predovšetkým si musíte ujasniť, či chcete kvalitný tlačidlový telefón, alebo uprednostníte kvalitný smartfón. Všetko bude záležať od toho, či preferujete tlačidlá, alebo si skôr viete predstaviť dotykovú klávesnicu na displeji mobilného telefónu. Kvalitné mobilné telefóny nájdete v oboch kategóriach.

Ak plánujete kupovať nové mobily pre starých rodičov, resp. rodičov, ktorý moderné technológie neovládajú a nemajú k nim vzťah, vyberte si tlačidlové mobilné telefóny.

Do práce, či na súkromné účely?

Pri výbere dobrého telefónu zohľadňujte aj to, či má byť telefón len na súkromné účely, alebo ho plánujete využívať v práci. Praktickým riešením, ako sa vyhnúť noseniu dvoch telefónov, sú kvalitné Dual SIM mobily. Sú to mobily, v ktorých môžete mať dve SIM karty – svoju vlastnú a firemnú. Takto nebudete musieť nosiť v taške dva telefóny, ale jeden, v ktorom budete mať svoju SIM kartu, ale aj firemnú SIM kartu s kontaktami na klientov, dodávateľov a samozrejme aj nadriadených.

Čo ďalšie treba zohľadňovať pri výbere mobilu?

Ak mobil plánujete využívať aj na fotenie, nehľaďte vždy len na počet Megapixelov. Tie vám úplne nepovedia, aké kvalitné fotky bude daný mobil robiť.

Veľmi dôležitým parametrom pri výbere mobilu je aj operačný systém. Najčastejšie ľudia siahajú po mobiloch s operačným systémom Android. Ten sa však neustále vyvíja a ak si teraz kúpite mobilný telefón, môže sa stať, že o rok už bude zastaralý aj kvôli staršiemu operačnému systému. Tomu sa však nedá zabrániť, technológie sa vyvíjajú.

Jediným konkurentom v operačných systémoch je OS od spoločnosti Apple. Je to iOS. Chvíľu potrvá, kým sa na ňom naučíte, avšak je veľmi kvalitný a dokáže predčiť aj najnovší operačný systém od Androidu.

Okrem operačného systému zohľadňujte aj procesor a operačnú pamäť (RAM), možnosti rozšírenia užívateľskej pamäte, batériu, displej a odolnosť.

Zdroj obrázka:

Autor: THE YOOTH / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.