Autodoplnky, ktorých prítomnosť oceníte najmä po príchode zimy

Zima sa už pomaly, ale isto blíži a ak už práve zajednávate termín na prezúvanie letných pneumatík na zimné, pozrite si, či máte zabezpečenú komplet celú výbavu. Nezabúdajte predovšetkým na nemrznúcu zmes do ostrekovačov.

Ktoré kvalitné autodoplnky však oceníte práve po príchode zimy?

Stierače

Mať dobrý výhľad nielen pred seba, ale aj za seba, je dôležité. V zimných mesiacoch budete viac než len potrebovať práve tie súčasti auta, ktoré vám čistia predné čelné, ale i zadné sklo.

Skontrolujte si stav predných, ale i dôležitých zadných stieračov. Predné, ale aj zadné stierače vám pomôžu odhadnúť situáciu na cestách a konkrétne tie zadné vám pomáhajú pri cúvaní.

V zimných mesiacoch oceníte najmä zadné ramienkové stierače, ktoré neobsahujú kovové časti a tým vám nespôsobia trampoty práve pri silných mrazoch.

Autorohože

Na cestách, ale aj na chodníkoch nie je len súvislá vrstva snehu, ale aj vrstva posypovej soli, ktorá je navyše veľmi agresívna. Keď sa dostane do kontaktu s gumovými rohožami, alebo autokobercami, dokáže ich znehodnotiť už v priebehu jednej zimy.

Ak máte už opotrebované autorohože, kúpte si ešte pred príchodom zimy nové. Pri kúpe si dajte poradiť a predajcom zadajte, aký model a značku auta máte.

Odporúčame vám predovšetkým tie, ktoré majú vyvýšené okraje. Roztopený sneh vám dokonale zachytia a nedovolia mu, aby vám zničil čalúnenie podlahy a sedačiek.

Zima je chladné ročné obdobie, ktoré je náročné nielen pre náš organizmus, ale aj pre vaše auto. Môže sa stať, že ostanete niekde stáť a auto naštartujete len za pomoci druhého auta a štartovacieho kábla.

Pred príchodom zimy vám odporúčame dôkladne vyčistiť nielen interiér, ale aj exteriér. Počas zimy trpí aj lak vášho auta, ktorý ochránite kvalitným voskom.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *