Ako si vybrať dobrý dámsky kabát a dámsku prechodnú bundu?

Zimné obdobie síce naďalej trvá, no väčšina žien si už hľadá nové jarné dámske kúsky do svojho šatníka. V jarnom šatníku by nemala chýbať prechodná bunda, ktorá je ako stvorená na koniec zimy a na začiatok jari. Ženy však v šatníku okrem prechodnej bundy ocenia aj štýlový dámsky kabát, ktorý využijú skôr na špeciálnejšie príležitosti.

Ako si ale vybrať dobrý dámsky kabát a dámsku prechodnú bundu?

Prechodná bunda

Pri výbere prechodnej bundy si všímajte materiál zvršku a podšívky. Prechodná bunda by mala byť vetruvzdorná z odolných materiálov, ktoré nepremoknú. Čo sa týka farebného prevedenia, vyberajte skôr neutrálnejšie odtiene. Tie ľahšie skombinujete s farebnejšími outfitmi a nebudete tak vyzerať ako „kanárik“.

Odporúčame kúpu obojstranných prechodných búnd a takých, ktoré majú odnímateľnú kapucňu. Druhé menované oceníte v prechodnom období medzi jarou a letom.

Pri výbere prechodnej bundy počítajte aj s vrstvením. Prechodné obdobie medzi zimou a jarou je chladné a pod bundu si budete musieť dať aj tenší sveter, či rolák. Ak plánujete objednávať prechodnú bundu cez e-shop, potom si všímajte dĺžku zadného dielu, dĺžku rukávov a šírku cez prsia. Dĺžka bundy sa meria od priekrčníka až po spodný lem.

Dámske kabáty

Kabáty nosíme skôr na špeciálnejšie príležitosti. Hodia sa hlavne k elegantnejšiemu oblečeniu – elegantným nohaviciam, kulotkám, elegantným sukniam a blúzkam.
Najkvalitnejšie dámske kabáty nájdete v ponuke vlnených dámskych kabátov. Sú príjemné, hrejivé, materiál aj po niekoľkých praniach drží a čo je najhlavnejšie, sú nadčasové.

Ak chcete žiariť, odporúčame kúpu horčicového a červeného kabáta. Ak chcete klasiku, uprednostnite sivý, ťaví (béžový) alebo khaki kabát.
Pri kabátoch je potrebné si všímať, akého sú strihu a aké široké majú rukávy. Samozrejmosťou je aj dĺžka kabátu.

Redakcia

Magazín discloser.sk začal písať svoju históriu v októbri 2014. Od svojho vzniku sme sa stali stabilnými partnermi agentúr a súkromných inzerentov. Publikovali už viac ako 400 článkov. Máte záujem o spoluprácu? Kontaktujte nás. Radi Vám zodpovieme všetky otázky.