Zabráňte vlhkosti, aby znehodnotila vašu stavbu

Každá murovaná stavba kým sa postaví, nejaký čas trvá. Výnimkou sú len montované domy, ktoré si majitelia dajú postaviť na kľúč. Veľmi dobre vieme, že najmä murované stavby rokmi „pracujú“ a ak chceme, aby slúžili aj nasledujúcim generáciám, musíme myslieť na možné riziká a snažiť sa im predchádzať. Jedným rizikom, čo môže znehodnotiť stavbu, je vlhkosť prenikajúca cez múry priamo do interiéru.

Izolácia základov

Vlhkosť vie znehodnotiť stavbu aj od základov, preto sa odporúča všetkým tým, ktorí chcú stavať novú nehnuteľnosť, aby si dali izolovať základy. Kvalitný náter hydroizolačným materiálom dokáže ochrániť vašu nehnuteľnosť po dobu dlhých desaťročí.

Hydroizolácia základov vám pomôže pri boji s plesňami. Niekedy stačí len malá škáročka a vlhkosť začne prenikať cez spodnú stavbu na celý obvod rodinného domu a vážne tak môže poškodiť múry rodinného domu. Ak nechcete o pár rokov bojovať s plesňami na stenách, hydroizoláciu základov by ste nemali podceňovať.

Hydroizolácia strechy

Okrem hydroizolácie základov by ste mali myslieť aj na hydroizoláciu strechy. Vlhkosť môže prenikať aj cez strešnú krytinu, a to aj v prípade, ak máte kvalitnú strešnú krytinu. Vhodný materiál na hydroizoláciu strechy dokáže strešnú krytinu chrániť pred vonkajšími vplyvmi, predovšetkým však pred dažďom. Ak uvažujete predovšetkým nad plochou strechou, neváhajte a investujte do kvalitnej hydroizolácie strechy.

Keďže počasie bude aj v nasledujúcich rokoch búrlivé (dažde sa budú striedať s horúčavami), buďte na všetko pripravený, aby ste nemuseli riešiť zatekanie vody do interiéru.

Vysoká vlhkosť dokáže spôsobiť problémy nielen domu, ale aj vášmu dýchaciemu ústrojenstvu. Alergici a astmatici majú výrazne zhoršené podmienky, ak je v domácnosť vlhkosť nadpriemerne vysoká. Zvýšte kvalitu života a zabráňte vlhkosti, aby vám znehodnotila váš domov. Výber hydroizolačného materiálu by ste nemali podceňovať.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *