Vlastný biznis vám poskytne nielen slobodu, ale aj vyššie zisky

Nájsť dobrú prácu, ktorá nás bude baviť, nie je také náročné. Viaceré firmy ponúkajú voľné lukratívne pracovné miesta a ten, kto chce pracovať, si dobrú prácu určite nájde ihneď.

Ak vám ale práca pod niekým nevyhovuje a chcete niečo, kde za vami nebude stáť rozzúrený šéf, skúste rozbehnúť vlastný biznis.

Akciová spoločnosť

Ak máte dobrého kamaráta, s ktorým chcete rozbehnúť vlastný biznis, odporúčame vám zakladanie akciovej spoločnosti. Je to najvhodnejší spôsob podnikania, v prípade, že si na podnikanie plánujete prizvať obchodných partnerov.

Ak ste takéto niečo nikdy ešte nerobili, odporúčame vám zakladanie a.s. zveriť do rúk odborníkov, ktorí vám vypracujú všetky potrebné dokumenty a vybavia všetko za vás. V cene máte aj podanie žiadosti do Obchodného registra, do Živnostenského registra a na Daňový úrad k plateniu dane z príjmu. Ak zveríte zakladanie a.s. do rúk firmy, ktorá sa na to špecializuje, maximálne do dvoch týždňov máte v rukách dokumenty o tom, že firma je vaša.

Ready made spoločnosť

Ak vás akciové spoločnosti príliš nezaujali, vyskúšajte možnosť kúpy novej ready made spoločnosti. Sú to spoločnosti, ktoré nikto nikdy nevlastnil, takže nemajú za sebou žiadnu obchodnú históriu. Boli založené len za účelom odpredaja klientom – budúcim podnikateľom, ktorí nechcú čakať na vybavenie registrácie do OR, ŽU a na Daňový úrad.

Meno konateľa sa prepíše na vaše a behom pár hodín môžete začať s plnením si vášho sna.

Mať vlastný biznis vám poskytne slobodu, ale aj vyššie zisky. Na druhej strane sa ale budete musieť rozlúčiť s pevným pracovným časom. Budete musieť byť k dispozícii, kedy bude klient potrebovať a kedy vás budú tlačiť termíny. Sami sa však rozhodnete, kedy príjmete zákazku a kedy si naopak spravíte voľno a pôjdete s rodinou na dovolenku.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *