Praktické doplnky do moderných kuchýň

Každá žena si dáva záležať nielen pri výbere moderného zariadenia do kuchyne a jedálne, ale aj pri výbere štýlových doplnkov a riadov, ktoré budú skvele ladiť k novej modernej kuchyni, no zároveň nebudú chytačmi prachu. Aké praktické doplnky do moderných kuchýň určite oceníte?

Misy na ovocie

Kovové misy na ovocie sú praktickými a dôležitými doplnkami moderných kuchýň. Počas celého roka jedávame ovocie – v zime citrusové plody a jablká, v lete všetko sezónne – nektárinky, broskyne, slivky, ale aj menšie ovocie ako napríklad černice, čučoriedky, maliny. V kovových miskách môže ovocie dýchať, no zároveň doň nedáte malé ovocné plody.

Odporúčame vám zaobstarať si zopár misiek na ovocie. Ideálne pár kovových a pár drevených. Z drevených odporúčame misy na ovocie z kvalitného teakového dreva. Tie však umiestňujte skôr na drevené jedálenské stoly, nie na kuchynskú linku.

Štýlové behúne ku kuchynskej linke

Ak ste si dávali robiť nové kuchyne na mieru, o to lepšie sa vám budú vyberať doplnky k tejto kuchynskej linke. Počas prípravy jedál oceníte teplo pod nohami, ktoré vám dokáže poskytnúť jedine štýlový behúň v podobnom farebnom prevedení v akom je kuchynská linka.

Dávajte však pozor, aby vám behúň nesplýval s podlahou v kuchyni. Oceniť oceníte najmä behúne s pogumovanou spodnou časťou, ktorá je protišmyková.

Sušené kvety/ bylinky

Ak máte v kuchyni závesné skrinky, zaveste na ne uviazané kytičky zo sušených kvetov alebo bylín. Pomôžu vám neutralizovať zápach z varenia a zároveň vám budú odpudzovať dotieravý hmyz. Odporúčame zavesiť sušenú šalviu, tymián, rozmarín, ale aj repík.

Sušené bylinky oceníte v minimalistických, provensálskych, ale aj v kuchyniach s retro nádychom.

Ľanové utierky, obrusy, štóly

Dokonalými a zároveň trvácimi doplnkami do moderných kuchýň sú ľanové utierky, obrusy a štóly. Ľan je kvalitný prírodný materiál, ktorý je nadčasový a aj pri nadmernej záťaži nepovolí. Ľanové utierky s vyšívanými kuchynskými motívmi sú nielen praktickým doplnkom, ale aj dekoračným.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *