Kvalitné kancelárske vybavenie, ktoré chráni vaše zdravie

Každý, kto pracuje v kancelárii, vie, aká je táto práca náročná najmä na kríže a krčnú chrbticu. Dlhodobé sedenie výrazne vplýva na kvalitu nášho života a tí, ktorí v kancelárii nikdy nepracovali, nevedia, aká záťaž je sedenie pre chrbticu.

Aby sme si však zdravie chrbtice udržiavali, je potrebné investovať do kancelárskeho vybavenia.

Výškovo nastaviteľné stoly

Súčasťou kancelárie sú predovšetkým kancelárske stoly, na ktorých sú umiestnené počítače. Každý zamestnanec je však inak vysoký a každému vyhovuje iná výška pracovnej plochy. Práve z tohto dôvodu sa majiteľom firiem odporúča nakupovať výškovo nastaviteľný stoly. Výškovo nastaviteľný stôl umožní každému jednému zamestnancovi, ktorý ho bude používať, nastaviť výšku pracovnej plochy tak, aby mu vyhovovala – zodpovedala jeho výške a nenútila ho hrbiť sa.

Výškovo nastaviteľné stoly sú ergonomického charakteru a majú chrániť zdravie tých, ktorí ho používajú. Ak plánujete kúpu kancelárskeho stola aj domov, uprednostňujte kvalitný výškovo nastaviteľný stôl.

Ergonomické kancelárske stoličky

Okrem kancelárskych stolov je potreba investovať do ergonomických kancelárskych stoličiek. Všímajte si predovšetkým ponuku zdravotníckych stoličiek, ktoré majú chrániť zdravie zamestnanca a sedacia časť týchto stoličiek nespôsobuje zdravotné ťažkosti ako v prípade lacných kancelárskych stoličiek.

Ergonomické kancelárske stoličky by mali mať okrem tvarovanej sedacej časti aj kvalitnú opierku hlavy a rúk. Netreba myslieť na na kvalitnú ochranu krčnej chrbtice a krížov, ale aj rúk.

V každej kancelárii by nemalo chýbať kvalitné vybavenie. Okrem výškovo nastaviteľných stolov a ergonomických kancelárskych stoličiek by nemalo chýbať kvalitné osvetlenie do kancelárie, ktoré má chrániť zrak všetkých zamestnancov kancelárie. Nezabúdajte ani na zabezpečenie pitného režimu.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *