Chráňte si svoj domov pred nepovolanými návštevníkmi

Síce sa letné prázdniny blížia ku koncu, viaceré rodiny ešte len plánujú stráviť pár dní mimo domova na dovolenke. Pred odchodom premýšľame, či máme všetko zbalené, či máme nachystané doklady, ale akosi zabúdame na to, že predtým, ako naposledy zamkneme, mali by sme si byť istý, že náš domov bude počas našej neprítomnosti dostatočne chránený.

Chráňte si svoj domov pred nepovolanými návštevníkmi. Nezabudnite predovšetkým na toto.

Skontrolujte si, či máte zamknuté všetky dvere, ktoré vedú do nehnuteľnosti

Predtým, ako opustíte váš pozemok/ panelák, skontrolujte si, či máte zamknuté všetky dvere, ktoré vedú do nehnuteľnosti. V rodinných domoch nezabúdajte skontrolovať aj pivničné dvere, cez ktoré by nepovolaní hostia mohli vojsť počas vašej neprítomnosti do vášho domova. Ak bývate v byte, radšej dvakrát skúste, či ste zamkli dvere. Všeobecne sa odporúča dávať do bytov kvalitnejšie bezpečnostné dvere, ktoré chránia pred vlámaním. Pri hľadaní kvalitných bezpečnostných dverí si však všímajte predovšetkým tieto parametre – počet istiacich bodov, to, či sa dávajú do pôvodnej zárubne, triedu bezpečnosti, požiarnu odolnosť, stupeň utajenia a zadlabávací blok.

A čo garážové brány?

Ak ste si dali urobiť garážové brány na mieru, nezabúdajte, že aj cez tieto „dvere“ dokážu vniknúť do vášho domova nepovolaní návštevníci. Moderné domy sa stavajú tak, aby garáže boli súčasťou rodinných domov. Znamená to, že priamo z garáže sa dostanete do interiéru rodinného domu. Ak máte privátne garážové brány určené pre štandardné garáže, skontrolujte, či sú brány kompletne zatvorené a zaistené tak, aby do nich nevnikla žiadna nepovolaná osoba.

Okrem dobre zavretých vchodových dverí a garážových brán nezabúdajte pozatvárať všetky okná. Žiadne mikrovetranie, ale úplne zavreté okná. Čo sa týka žalúzií, tie nechajte odostreté. Takto nikto nepostrehne, že nie ste doma. Zároveň však nezabúdajte schovať všetku záhradnú techniku z terasy, záhrady, spod otvorených prístreškov.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *