Vladimír Putin – 10 faktov, o ktorých ste netušili

Vladimír Putin

Vladimír Putin

Niektorí ľudia ho milujú iní nenávidia a sú aj tu aj tí, ktorí nevedia čo si o ňom myslieť. Vladimir Vladimirovič Putin ako znie jeho celé meno je prezidentom Ruskej federácie už tretie volebné obdobie. Za začiatok Putinovej politickej kariéry môžeme považovať dátum 9. august 1999, kedy bol menovaný za prvého námestníka predsedu vlády čo mu otvorilo cestu do prezidentského kresla. Aká bola jeho predošlá kariéra? Kto v skutočnosti Putin je a ako ho vnímajú bežný rusi? Prečítajte si fakty o Vladimírovi Putinovi, o ktorých ste netušili.

 1. V 12 rokoch začal s boxom neskôr prešiel na judo, karate a sambo.

Je známy tím, že propaguje zdravý životný štýl a množstvo športov. V bojových umeniach sa zúčastňoval rôznych súťaží pričom niektoré z nich aj vyhral.

Vladimír Putin na súťažiach v bojových umeniach

Vladimír Putin na súťažiach v bojových umeniach Photo credit

2.) Super Putin je názov komiksu, ktorý zobrazuje ruského prezidenta ako superhrdinu

Autorom komiksu je PR freelancer Sergi Kalenik, ktorý komiks vytvoril vo svojom voľnom čase. Putin v ňom napríklad bojuje proti temným silám, zombie a podobne.

Putin v komikse Sergeia Kalenika

Putin v komikse Sergeia Kalenika Photo credit

3.) V karate má 8 dan – druhý najvyšší stupeň, ktorý je možné dosiahnuť

Pri príležitosti návštevy Južnej Kórey získal dokonca aj 9 dan v bojovom umení Teakwondo. Tento opasok získal od prezidenta Svetovej federácie v Taekwonde. Pre Putina to bolo veľké prekvapenie a sám sa vyjadril, že si nie je istý či si ho zaslúži.

Vladimír Putin a Steven Segal

Vladimír Putin a Steven Segal

4.) Pracoval ako tajný agent KGB

Pre KGB pracoval 16 rokov. Špehoval a monitoroval cudzincov a konzulárnych úradníkov v Petrohrade. Po spojení Nemecka pracoval na ruskej pôde, kde hľadal nových adeptov do radov KGB.

Fotografie z čias pôsobenia v KGB

Fotografie z čias pôsobenia v KGB Photo credit

5.) Pomáhal pri hasení požiarov v Rusku

Keď v roku 2010 v západnej časti krajiny zúrili lesné požiare vyslal obyvateľom na pomoc jednotky vojakov a tiež sa sám zúčastnil hasenia ako pilot špeciálneho lietadla.

Vladimír Putin pilotujúc lietadlo pri hasení požiarov v Rusku

Vladimír Putin pilotujúc lietadlo Photo credit

6.) Leopard napadol niekoľkých novinárov pri Putinovi sedel ticho a spokojne

V rámci snahy o obnovenie populácie Perzského leoparda navštívil chovnú stanicu a stretol sa s 6 mesačným leopardom, ktorého meno je From. From zjavne nemal náladu na novinárov, ku ktorým bol vyslovene zlý, Putinovi však dovolil ho aj pohladkať a sedel pri ňom v pokoji

Vladimír Putin s leopardím mláďaťom

Vladimír Putin s leopardím mláďaťom

7.) Jeho domácim miláčikm bol čierny labrador Konni

Konni bola nie len domácim miláčikom svojho majiteľa, verne ho sprevádzala aj na diplomatických stretnutiach a rôznych tlačových konferenciách. Tie obľubovala asi najviac pretože mala dobré vzťahy aj s novinármi, ktorý ju často kŕmili maškrtami. Konni sa podarilo raz aj malé fópa, keď vystrašila nemeckú kancelárku A. Merkelovú, ktorá má od detstva strach zo psov. Prečo o Konni píšem v minulom čase? Konni žiaľ koncom roku 2014 zahynula.

Vladimir Putin and Koni-1.jpg
Autor: Kremlin.ru, CC BY 4.0, Odkaz

8.) Zúčastnil sa testovacej jazdy Formula One

V roku 2010 sa zúčastnil na testovacej jazde Formuly One v Leningrade. Na monoposte dosiahol maximálnu rýchlosť 240 km/h.

Putin vo Formule One

Putin vo Formule One Photo credit

9.) Chytil 21 kilovú šťuku

Počas dovolenky na sibíri sa mu podarilo uloviť jeden z najväčších zaznamenaných exemplárov šťuky.

Vladimír Putin s úlovkom

Vladimír Putin s úlovkom Photo credit

10.) Má vlastné náučné DVD o Jude

Svoju lásku k športu a bojovým umeniam prejavil aj tím, že spolu so skupinov majstrov Juda vytvoril náučné DVD o tomto bojovom umení.

Putin judo pracice234.jpg
By Babak_EsfandyariOwn work, CC BY-SA 4.0, Link

Zdroje:

en.wikipedia.orgwww.telegraph.co.uknypost.comwww.theguardian.comwww.telegraph.co.ukwww.psychologytoday.comwww.telegraph.co.ukthemoscowtimes.comwww.theguardian.com

Mark

Som správcom magazínu discloser.sk, ktorý vnímam ako svoj osobný blog. Píšem o dizajne a iných krásnych veciach, ktoré ma zaujali. V mojich článkoch nájdeš najmä novinky o autách, dizajne, miestach a filmoch.