Veci, ktoré v domácnosti využijete viackrát

0 75 653

Téma ochrany životného prostredia je veľmi aktuálna a viacerých z nás by mala prinútiť zamyslieť sa nad tým, ako práve my chránime životné prostredie. V domácnosti by sme sa mali zamerať na triedenie odpadu a mali by sme sa naučiť nakupovať len také potraviny, ktoré zúžitkujeme. Plytvanie potravín a separácia odpadu je to, v čom naša spoločnosť výrazne pokrivkáva.

Ktoré veci ale využijete v domácnosti viackrát?

Oblečenie, ktoré už nenosíte

Ak máte v šatníku oblečenie, ktoré už nenosíte a je z kvalitnej bavlny (nie zo žiadneho umelého materiálu), namiesto vyhodenia tohto oblečenia môžete toto oblečenie buď dať iným rodinným príslušníkom, kamarátom, alebo ho môžete rozstrihať na handry. Môžete ich používať na umývanie vonkajších parapiet, ktoré sa najmä na jeseň a cez zimu špinia od sadzí. Môžete ich používať na utieranie podlahy na chodbe, predsiene, ale aj odkvapkávačov na topánky.

Keď sa tieto handry opotrebujú, stačí ich vyhodiť do kontajnera na textil.

Záclony

Máte doma staré záclony a neviete čo s nimi? Skúste tieto záclony rozstrihať a ozdobiť s nimi kvetináče, čo máte na záhrade. Dokonca si z nich môžete vyrobiť vrecká na potraviny. Plastových sáčkov je v prírode neskutočne veľa a preto je potrebné obmedziť ich používanie ideálne na minimum. Zo záclon odporúčame vyrobiť vrecká na pečivo, zásobníky na cibuľu, vešiaky na náušnice, či levanduľové vankúšiky.

Sklenené (zaváraninové) poháre

Ak kupujete zaváraninové potraviny, resp. potraviny v sklenených nádobách, sklenené poháre nevyhadzujte. Ozdobte si ich jutovými stuhami a použite ich ako vázy.

Zaváraninové sklenené poháre môžete opäť použiť na domáce zaváraniny. Nádoby však môžete používať aj na odkladanie sypkých, resp. drobných potravín. Máme na mysli múky, ryžu, drobné cestoviny, ale aj koreniny, či sušené ovocie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.