Uvažujete o výmene obrazov? Poradíme vám, na základe čoho si vyberať

0 37 755

Obrazy sú dôležitou súčasťou väčšiny domácnosti. Skrášľujú steny a patria k dekoráciám, o ktoré je neustále veľký záujem. Ak máte staré obrazy, ktoré sa k modernému vybaveniu nehodia, poradíme vám, ako vybrať nové. Na základe čoho vyberať nové obrazy?

Rozmery

Ak sa pustíte do hľadania nových obrazov, všímajte si v prvom rade aj rozmery obrazov. Rozmery obrazov sú dôležité rovnako ako aj motívy. Na malé steny sa napríklad nehodia veľké obrazy, resp. viacdielne obrazy. Pomerajte si priestor, kde chcete umiestniť nové obrazy a zvážte aký maximálny možný rozmer obrazov si budete môcť dovoliť, aby nový obraz vyzeral na stene dobre.

Motív

Eshop s obrazmi, ale aj kamenné predajne, ktoré predávajú obrazy, ponúka na výber rôzne motívy obrazov. Treba si však uvedomiť, že nie každý motív sa hodí k určitému vybaveniu. Obrazy preto vyberajte aj podľa motívov a zlaďte ich so štýlom bývania. Ak preferujete minimalistický škandinávsky štýl, určite nebudete vyhľadávať abstraktné obrazy, obrazy pop art.

Použité farby

Ak máte konkrétnu predstavu, aké farby by ste chceli, aby boli na obraze, nájdite si na internete obchod, ktorý vám okrem štýlu a veľkosti obrazov umožní dohľadať obrazy aj podľa použitých farieb. Takto sa lepšie zorientujete v ponuke, kde je obrazov niekoľko stoviek, možno aj tisíc.

Vždy prispôsobujte motívy obrazov aj farbám, ktoré sú použité v interiéri. Obrazy musia ostatné dekorácie dopĺňať, nesmú vytŕčať a pútať neželanú pozornosť.

Miestnosti

Viaceré internetové obchody umožňujú nájsť si vhodný obraz v kategóriách podľa miestností. Ak potrebujete napríklad obraz do kuchyne, nájdite si eshop, ktorý má obrazy kategorizované aj podľa miestností, do ktorých majú byť umiestňované.

Nestrávite tak veľa času hľadaním vhodného obrazu do konkrétnej miestnosti.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.