Tunel lásky – Ukrajina

Tunel lásky na Ukrajine

Tunel lásky na Ukrajine Photo credit

Tunel lásky sa nachádza na východe Ukrajiny medzi mestečkom Klevan a dedinou Orzhiv na trati Kovel-Rihne. V blízkosti dediny Orzhiv sa železničná trať rozdeľuje na dve časti. Jedna vedie k mestečku Klevan a druhá k tajnej vojenskej základni z čias studenej vojny ukrytej hlboko v lese. Pri trati boli zámerne pestované stromy a dreviny s účelom zakryť prepravu vojenského materiálu. Tunel lásky je v súčasnosti “udržiavaný” vďaka pravidelným spojeniam nákladných vlakov, ktoré znášajú brezy z celej Ukrajiny do továrne Odek v dedine Orzhiv. Brezy sa tu menia na preglejkové dosky a odtiaľ mieria do mestečka Klevan, z ktorého mieria na trhy západnej Európy.

Tunel lásky milujú turisti aj domáci

Tunel je veľmi populárny hlavne u mladomanželov, tí si v ňom často dávajú robiť svadobné fotky. Pre ostatných Ukrajincov z oblasti je symbolom ich rodného mestečka a pre turistov jedinečnou atrakciou. Tunel nemá žiadnu oficiálnu ochranu ani strážcu. Jeho ochranou je ľud tejto oblasti, ktorý obrovským pobúrením zastavil činnosť továrne, ktorá pred pár rokmi sťala zopár stromov pre uľahčenie prejazdu vlaku. Továreň sa od tohto incidentu nedotkla už ani jedného stromu.

Tunel lásky

Tunel lásky Photo credit

Vlak v tunely lásky

Vlak v tunely lásky Photo credit

Vlak v tunely lásky

Vlak v tunely lásky Photo credit

Turisti v Tunely Lásky

Turisti v tunely lásky Photo credit

Turisti v tunely lásky

Turisti v tunely lásky Photo credit

Tunel lásky

Cesta tunelom Photo credit

via: amusingplanet.com

Mark

Som správcom magazínu discloser.sk, ktorý vnímam ako svoj osobný blog. Píšem o dizajne a iných krásnych veciach, ktoré ma zaujali. V mojich článkoch nájdeš najmä novinky o autách, dizajne, miestach a filmoch.