Timex – meranie času v štýle USA

Hodinky Timex

Hodinky Timex

Amerika, krajina neobmedzených možností, dala svetu mnoho známych značiek. Jednou z nich je aj Timex, hodinárska firma, ktorá v sebe nesie identitu a charakter USA v tom najlepšom slova zmysle. Ak by každá hviezdička na americkej vlajke mala patriť jednej top firme vo svojom segmente, hviezdička pre Timex by tam určite nesmela chýbať.

Začiatky

Firma Timex je pevne previazaná s históriou Spojených štátov amerických. Vznikla pred viac ako 150 rokmi ešte pod názvom Waterbury Clock Company a pod týmto názvom vyrábala svoje produkty ešte v polovici minulého storočia. To sú však už časy dávno minulé, ktoré patria akurát do múzea. A firma to svoje má. Nachádza sa vo Waterbury a mapuje nie len históriu samotnej firmy, ale aj celého hodinárskeho priemyslu v USA.

Zreteľ na moderné trendy

Spoločnosť sa od svojho vzniku sústredila na moderné trendy danej doby a postupne si vypracovala pevné postavenie na trhu. Prvým produktom firmy boli v tých časoch populárne náprsné hodinky, ktoré zhruba v roku 1850 vystriedala horúca novinka – náramkové hodinky. Vďaka ich dobrej kvalite a dostupnosti pre široké vrstvy obyvateľstva sa na prelome storočí stali tieto hodinky doslova bestsellerom.

Manželstvo s Walt Disney vydržalo 60 rokov

Po smiechu občas býva plač a ďaleko od neho nemala ani spoločnosť Waterbury. Tridsiate roky nezačali pre firmu šťastne, no v pravú chvíľu prišla pomoc ako z rozprávky. Kontrakt so spoločnosťou Walt Disney a hodinky s animovanými postavičkami postavili hodinársku firmu opäť na nohy. Bolo to mimoriadne úspešné partnerstvo, ktoré vydržalo šesťdesiat rokov.

Viac ako 1 miliarda vyrobených hodiniek

Od roku 1950 firma Waterbury zmenila názov na oveľa údernejší a priamočiarejší Timex. Hoci sa meno zmenilo, kvalita ostala. O desať rokov neskôr tretina z predaja hodiniek v USA pripadala značke Timex. Dopyt po hodinkách Timex Expedition v súčasnosti opätovne rastie. Je len otázkou času, kedy Timex prekročí druhú miliardu vyrobených hodiniek.

Redakcia

Magazín discloser.sk začal písať svoju históriu v októbri 2014. Od svojho vzniku sme sa stali stabilnými partnermi agentúr a súkromných inzerentov. Publikovali už viac ako 400 článkov. Máte záujem o spoluprácu? Kontaktujte nás. Radi Vám zodpovieme všetky otázky.