Prídavné zariadenia zlepšujú prácu na vysokozdvižnom vozíku

0 63

Rôzna manipulačná technika je nevyhnutnou súčasťou každého, čo i len trochu väčšieho skladu. Jej výber je dôležitý pre to, aby sa zamestnancom lepšie a bezpečnejšie pracovalo, čo zvyšuje efektivitu ich práce a teda celého fungovania skladu.

Nielen efektivita, ale aj bezpečnosť bude vyššia

Aby manipulačná technika dobre slúžila dlhé roky, rovnako je potrebné aj pri každej kúpe náhradných dielov, napríklad nových polyuretánových koliesok, starostlivo zvoliť značku, či dodávateľa. Budete tak mať pre svoju manipulačnú techniku vždy len to najlepšie.

Jednou z najpoužívanejších manipulačných techník sú vysokozdvižné vozíky (VZV). Tie sú naozaj všestrannými zariadeniami aj vo svojom základnom prevedení, čiže s klasickými vidlicami. V úvode sme však spomínali efektivitu a bezpečnosť práce. A tá sa dá pri vysokozdvižných vozíkoch zvýšiť použitím rôznych prídavných zariadení.

Keď je lepšie bremená zvierať, použite zvieracie vidlice

Jedným z takýchto praktických prídavných zariadení sú kvalitné zvierajúce vidlice na VZV. Tie sa môžu používať klasickým spôsobom ako základné vidlice, avšak ponúkajú toho viac. Ako už z ich označenia vyplýva, pomocou zvierajúcich vidlíc je možné manipulovať s bremenami ich zvieraním.

Zároveň tak je možné pomocou vysokozdvižného vozíka vybaveného zvierajúcimi vidlicami presúvať bremená valcovitého tvaru naležato. Nájdu sa aj špeciálne zariadenia na manipuláciu s prepravkami, polystyrénom, betónovými blokmi, či sudmi.

Zmysel takýchto a prakticky akýchkoľvek prídavných zariadení je v tom, že pri častej manipulácii s atypickými bremenami značne túto prácu urýchľujú, uľahčujú a prispievajú k zachovávaniu bezpečnosti na pracovisku. V prípade, že s atypickými bremenami potrebujete manipulovať výnimočne, je dobré zvážiť prenájom prídavných zariadení.

Zdroj obrázku: UfaBizPhoto / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.