Praktické rady, ktoré oceníte, ak chcete mať zdravý chrup

0 30 364

Zubné ambulancie sú zo všetkých ambulancií najmenej obľúbené a keby sa spýtate kohokoľvek okolo seba, ku akému lekárovi chodí najmenej rád, tak by to bol práve zubár.

Ak ale máte obavy, že váš chrup dlho nevydrží a chcete si ho ochrániť, poradíme vám, čo urobiť pre to, aby ste mali zdravý chrup.

Pravidelné návštevy zubných ambulancií

Aj keď strach zo zubárov je niekedy väčší, musíte myslieť na to, že práve časté kontroly v zubných ambulanciách vám môžu pomôcť vyhnúť sa komplikáciam so zubami. Každý jeden z nás by raz ročne mal absolvovať preventívnu prehliadku. Dokážete tak predchádzať mnohým problémom, keď vám zubár chrup skontroluje.

Odstraňovanie zubného kameňa

Pri nevhodnom stravovaní a čistení zubov sa pri ďasnách a na povrchu zubnej skloviny začína objavovať zubný kameň. Pri neodstraňovaní zubného kameňa riskujete úplnú degradáciu celého chrupu.

Odporúčame vám preto chodievať na dentálnu hygienu, kde vás naučia čistiť si zuby, ale vám aj odstránia zubný kameň a pomôžu vám chrániť zuby. Ak budete chcieť podstúpiť bielenie zubov, vyberte si odporúčané bieliace pásiky a podľa návodu si zuby vybieľte sami.

Správne domáce čistenie

Ak chcete mať zdravý chrup, musíte dbať na správne čistenie. Dôležité je používanie kvalitnej zubnej pasty, ktorá obsahuje potrebné látky na čistenie zubov a zároveň im pri častom používaní neškodí. Dávať by ste mali pozor aj na výber vhodnej zubnej kefky. Štetinky by mali byť mäkké a nemali by dráždiť ďasná.

Pri zubnej hygiene by sme mali mať okrem zubných kefiek a zubných pást aj medzizubné kefky, ktoré je potrebné pravidelne meniť. Tie majú za úlohu vyčistiť medzizubný priestor od zvyšku potravy. Ak medzizubný priestor dostatočne nevyčistíte, zvyšky potravín a pôsobiace baktérie vám spôsobia zápal ďasien a ďasná vám začnú postupne ubúdať.

Zdroj obrázka:

Autor: Josep Suria / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.