Pásky na zvýšenie bezpečnosti vo firmách

0 18 965

Povinnosťou každého zamestnávateľa je vytvoriť zamestnancom bezpečné podmienky. Aj napriek tomuto, mnohé firmy viaceré veci podceňujú a počet pracovných úrazov stále neklesá.

Jedným z mnohých opatrení je označiť rizikové miesta na pracovisku niečím, čo ich zvýrazní a zároveň ochráni zamestnancov pre pádom, či iným ublížením na zdraví.

Pásky na zvýšenie bezpečnosti vo firmách majú potenciál a čo je veľmi pozitívne, mnohí majitelia firiem si to začínajú uvedomovať.

Protišmykové pásky na schody

Ak vlastníte viacposchodovú budovu, určite si uvedomujete, že na presúvanie z jedného poschodia na iné potrebujete mať plne funkčné výťahy. Samozrejmosťou sú aj nákladné výťahy, kde sa bude prevážať ťažký materiál, ktorý nie je možné prenášať ručne po schodoch.

Na výber máte z protišmykových pásiek, ktoré sa delia do troch hlavných tried. Jedná sa o štandardné zrno, hrubé zrno a extra hrubé zrno. Hrubé zrno sa používa hlavne na protišmykové pásky na vonkajšie schody, ale aj na vnútorné schody.

Originálne pásky sú tvorené časticami minerálov, ktoré bránia v pošmyknutí. Nanášanie nie je vôbec komplikované a hodia sa na akýkoľvek materiál schodov.

Ak chcete zvýšiť bezpečnosť a budova, v ktorej pôsobíte a podnikáte, je viacposchodová, je potrebné nalepiť na schody kvalitné protišmykové pásky na schody.

Reflexné pásky

Potrebujete zviditeľniť stroje, autá a iné zariadenia vo firme pri zlých viditeľnostných podmienkach? Potom by ste si mali kúpiť výstražné reflexné pásky. Môžete nimi značiť nielen stroje, zariadenia a autá, ale aj výčnelky, ktoré predstavujú potencionálne riziko pre vašich zamestnancov.

Nepodceňujte bezpečnosť na pracovisku a okrem kúpy kvalitných strojov a zabezpečenia ochranných pracovných pomôcok kupujte aj protišmykové pásky na vonkajšie schody a výstražné reflexné pásky, ktoré sú ľahko aplikovateľné v akýchkoľvek podmienkach.

Zdroj obrázka:

Autor: omphoto / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.