Pablo Escobar – fakty o kráľovi kokaínu, ktoré ste nevedeli

Pablo Escobar prezývaný aj “Kráľ kokaínu” bol synom chudobného Kolumbíjského farmára, už v 35 rokoch bol však jedným z najbohatších ľudí na svete.Pôvodom jeho neuveriteľného bohatstva bol obchod s drogami. Ako šéf kartelu Medellín bol zodpovedný za 80% globálneho obchodu s kokaínom. “El Patron” ako ho miestny prezývali zarábal v časoch najväčšej slávy 420 miliónov dolárov za týždeň. Obrovské bohatstvo, ktoré spravoval mu umožnilo robiť veci, o ktorých sa normálnym ľuďom ani nesníva. Prečítajte si zopár zaujímavých faktov o tomto človekovi.

1. V časoch najväčšej slávy zarábal 420 miliónov dolárov za týždeň čo činí 22 miliárd dolárov za rok
2. Každý deň prepravil do USA 15 ton kokaínu
3. V roku 1989 bol siedmim najbohatším človekom sveta podľa časopisu Forbes
4. Každý mesiac minul 2500 dolárov na gumičky na peniaze
5. Potom ako postavil ubytovanie pre bezdomovcov, 70 futbalových ihrísk a zoologickú záhradu začali ho prezývať Robin Hood
6. Po dohode s Kolumbíjskou vládou si v roku 1991 postavil vlastné väzenie La Catedral. “Väzenie” malo vlastné stráže, kasíno, striptérky a štátne zložky sa k nemu nemohli priblížiť bližšie ako na 3 míle.
7. Bol zodpovedný za 4 000 úmrtí (200 sudcov, 1 000 policajtov, novinárov a členov vlády)
8. Navrhol, že vyplatí národný dlh Kolumbie ak jeho krajina zurší zákon o vydávaní dílerov do USA. Jeho hodnota bola 10 miliárd dolárov.

via: www.businessinsider.com

Mark

Som správcom magazínu discloser.sk, ktorý vnímam ako svoj osobný blog. Píšem o dizajne a iných krásnych veciach, ktoré ma zaujali. V mojich článkoch nájdeš najmä novinky o autách, dizajne, miestach a filmoch.