Ochranné pracovné pomôcky, ktoré by mal mať každý zamestnanec pracujúci nielen v priemysle

0 409

Ochrana zdravia by mala byť prioritou všetkých podnikateľov, malých, ale aj veľkých. Aj napriek tomuto mnohí zamestnávatelia podceňujú zdravie a bezpečnosť zamestnancov pri práci. Zvýšiť bezpečnosť zamestnancov môžu podnikatelia aj správnym výberom ochranných pracovných pomôcok a nezabúdajme, že aj ich pravidelnou výmenu.

Ktoré ochranné pracovné pomôcky by mal mať každý zamestnanec, a nielen ten, ktorý pracuje v priemysle?

Pracovná obuv

Bezproblémový a zároveň bezpečný pohyb po pracovisku zabezpečí pracovná obuv. Kvalitná pracovná obuv sa vyberá nielen podľa toho, akú funkciu vykonáva zamestnanec na pracovisku, ale aj podľa odolnosti. Pracovná obuv musí byť odolná voči chemikáliám, musí mať protišmykovú podrážku a musí byť zároveň dostatočne vzdušná. Treba si uvedomiť, že inú obuv budú mať upratovačky a kuchárky a inú zase murár, ktorý pracuje v exteriéri.

Odporúčame preto zabezpečiť všetkým zamestnancom pracovnú obuv v správnej veľkosti, aby zaručila komfort počas celej pracovnej doby. Obuv je ale potrebné po čase meniť, na to nezabúdajte.

Pracovné odevy

Aj pracovné odevy sú ochrannými pracovnými pomôckami. Zamestnanci by mali na pracovisku nosiť výhradné pracovný odev. Aj pri výbere pracovných odevov prihliadajte na to, akú pozíciu zamestnanec zastáva.

Z ponuky pracovných odevov môžete objednať nové montérky, gastro odevy, zváračské odevy, jednorazové odevy, reflexné odevy, zdravotné oblečenie a mnoho ďalšieho.

Kvalita materiálu a spôsob šitia sú to, čo by ste si mali pri výbere pracovných odevov všímať. Opäť platí, že veľkosť odevov musí zamestnancom sedieť, inak sa znižuje ochrana zdravia zamestnancov pri práci.

Okrem týchto najhlavnejších ochranných pracovných pomôcok by mali mať zamestnanci k dispozícii aj pracovné rukavice, ochranu hlavy a sluchu (najmä v priemysle), ale aj ochranu zraku.

Zdroj obrázka:

Autor: ALPA PROD / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.