Mercedes zaliaty v živici?

Mercedes zaliaty v živici

Mercedes zaliaty v živici

So svetovo najväčšou inštaláciou zo syntetickej živice dáva Mercedes-Benz do pozornosti svetovú premiéru novej Triedy G na severoamerickom medzinárodnom autosalóne (North American International Auto Show) v Detroite, ktorá sa bude konať 14. januára 2018. Odteraz vyzdobuje vstup do výstavnej haly NAIAS Cobo Hall obrovská „jantárová“ kocka zo 44,4 tony syntetickej živice. V nej je zaliata Trieda G z prvého produkčného roku 1979. Inštalácia symbolizuje nadčasovosť terénnej legendy a odkazuje na prírodný fenomén zakonzervovaného hmyzu v jantári. Rovnako ako jeho DNA, gény prvej Triedy G sa trvale zachovali a prenášajú sa z generácie na generáciu. Tieto gény sú prenesené aj do novej Triedy G a nesú charakteristické vlastnosti najdlhšie žijúceho modelového radu Mercedes-Benz do nového veku: ikonický dizajn, nezničiteľná prevaha v teréne a výnimočný jazdný komfort na ceste.

Výroba kocky zo syntetickej živice s rozmermi 5,5 x 2,55 x 3,1 m (d x š x v) a váhou 44,4 tony, v ktorej sa nachádza model 280 GE z roku 1979, trvala 90 dní. Denne kocka narástla do výšky o 3 cm. Vznikol dojem, akoby jantár zalial Triedu G priamo v teréne, jej domovskom prostredí.

Zdroj: Mercedes-Benz

Mark

Som správcom magazínu discloser.sk, ktorý vnímam ako svoj osobný blog. Píšem o dizajne a iných krásnych veciach, ktoré ma zaujali. V mojich článkoch nájdeš najmä novinky o autách, dizajne, miestach a filmoch.