Mercedes-Maybach Triedy S

Mercedes-Maybach S 560

Mercedes-Maybach S 560

Mercedes-Maybach je symbolom najvyššej exkluzívnosti a individuality. Luxusná značka v sebe spája dokonalosť Triedy S značky Mercedes-Benz s exkluzivitou značky Maybach. Špičkový model z rodiny Mercedes-Benz je teraz ešte ušľachtilejší. Nová maska chladiča, dvojfarebné lakovanie na želanie a nové exkluzívne kombinácie farieb v interiéri sa postarajú o vzhľad, ktorý ešte viac zodpovedá jeho postaveniu. Svetová premiéra sa uskutoční na ženevskom autosalóne, predaj štartuje od apríla 2018.

Nové poňatie masky Mercedes-Maybach s jej ušľachtilými zvislými lamelami vdychuje predku nezameniteľný vzhľad. Pri návrhu masky sa dizajnéri inšpirovali oblekom s jemnými prúžkami. Svetovú premiéru mala už v rámci Vision Mercedes-Maybach 6, exkluzívnej štúdie kupé, ktorá nadchla odborníkov a priaznivcov značky v roku 2016.

Mercedes-Maybach S 560 s typickým dvojfarebným lakovaním karosérie

Mercedes-Maybach S 560 s typickým dvojfarebným lakovaním karosérie

Rovnako typické je pre značku Mercedes-Maybach dvojfarebné lakovanie karosérie. V budúcnosti bude na výber deväť rôznych farebných kombinácií. Ako ďalšia nová možnosť je k dispozícii dvojitá vrstva priehľadného laku pre všetky tmavé farby. Vytvára brilantnú povrchovú vrstvu s efektom klavírového laku a mimoriadnym dojmom hĺbky. Druhú vrstvu priehľadného laku na karosérii vrátane medzileštenia vykonávajú s remeselnou zručnosťou špeciálne školení lakovači v manufaktúre Maybach.

Mercedes-Maybach S 560 - Druhú vrstvu priehľadného laku na karosérii vrátane medzileštenia vykonávajú s remeselnou zručnosťou špeciálne školení lakovači v manufaktúre Maybach

Mercedes-Maybach S 560 – Druhú vrstvu priehľadného laku na karosérii vrátane medzileštenia vykonávajú s remeselnou zručnosťou špeciálne školení lakovači v manufaktúre Maybach

Vzhľad exteriéru špičkového modelu korunujú nové luxusné 20-palcové disky s mnoholúčovým dizajnom. Okrem toho sú pre značku Mercedes-Maybach k dispozícii tri exkluzívne 20-palcové disky, okrem iného aj disky s dizajnom dvadsiatich otvorov známe z kabrioletu Mercedes-Maybach S.

Mercedes-Maybach triedy S s čiernym interiérom

Mercedes-Maybach triedy S s čiernym interiérom

V interiéri sú v ponuke dve nové exkluzívne farebné kombinácie: armaňaková hnedá/čierna a savanová béžová/čierna. Čalúnenie v koži napa Exklusiv Maybach v čiernej farbe si okrem toho možno na želanie objednať s kontrastnými švami v medenej, zlatej alebo platinovej farbe. Rovnako nové sú v ponuke ozdobné prvky z magnólie designo s prúdnicami.

Mercedes-Maybach Triedy S v číslach

S 560 S 560 4MATIC S 650
Počet/usporiadanie valcov 8/V 8/V 12/V
Zdvihový objem (cm3) 3 982 3 982 5 980
Menovitý výkon (kW/k) 345/469 345/469 463/630
Menovitý krútiaci moment (Nm) 700 700 1000
Spotreba kombinovaná (l/100 km) 8.8 9.3 12.7
Emisie CO2 kombinované (g/km) 198 209 289
Zrýchlenie z 0 – 100 km/h (s) 4.9 4.9 4.7
Mercedes-Maybach triedy S s čiernym interiérom - zadné sedadlá

Mercedes-Maybach triedy S s čiernym interiérom – zadné sedadlá

S dĺžkou 5 462 milimetrov a rázvorom kolies 3 365 milimetrov prekonáva vlajková loď modelovej palety značky Mercedes-Benz aj sedan Triedy S s dlhým rázvorom kolies v oboch rozmeroch o 20 centimetrov. Cestujúci na zadných sedadlách z toho profitujú rovnako ako zo sériovej výbavy s riaditeľskými sedadlami vľavo a vpravo, ako aj z ďalších exkluzívnych detailov ako inovatívne zosilňovanie hlasu. Pozornosť si zaslúži veľký úspech značky Mercedes-Maybach: od uvedenia na trh v roku 2015 bolo vyexpedovaných už viac ako 25 000 vozidiel Mercedes-Maybach Triedy S. V roku 2017 bolo každé desiate predané vozidlo Triedy S značky Mercedes-Maybach. Hlavnými trhmi sú Čína, Rusko a USA.

Zdroj: Mercedes-Benz

Mark

Som správcom magazínu discloser.sk, ktorý vnímam ako svoj osobný blog. Píšem o dizajne a iných krásnych veciach, ktoré ma zaujali. V mojich článkoch nájdeš najmä novinky o autách, dizajne, miestach a filmoch.