LG V30 je najvýkonnejším zariadením na zachytenie obrazu

LG V30

LG V30

LG Electronics (LG) odhalila netrpezlivo očakávaný model LG V30, najnovší prírastok ku špičkovým smartfónom radu V. Nový model je plný priemyselných inovácií: prvý objektív s clonou F1.6, prvá sklenená šošovka Crystal Clear, prvý displej OLED FullVision, režim Cine Video pre vytvorenie videa v profesionálnej kvalite, vynikajúci zvuk s pokročilým Hi-Fi Quad DAC, zvukové ladenie pomocou B & O PLAY a rozpoznávanie hlasu.

„Rad V vždy ukazoval nové, praktické mobilné technológie, ktoré napomáhajú vytvárať vysoko kvalitný obsah a V30 v tomto trende pokračuje,“ hovorí Andrea De Sousa z pobočky LG. „So šošovkou Crystal Clear, svetelnosťou F1.6 a režimom Cine Video dokáže V30 vytvárať profesionálny obsah bez zložitých funkcií profesionálnych zariadení.“

Natáčajte videá ako profesionáli vďaka šošovke Crystal Clear a režimu Cine Video

V30 poskytuje vynikajúce možnosti v oblasti videa, ktoré z neho robia prvotriedny model. Jeho hlavný fotoaparát na zadnej strane dostal ako prvý v celom odvetví svetelnosť F1.6 a sklenenú šošovku pre jasnejšie a živšie farby. Spolu so šošovkou Crystal Clear, ktorá prináša presnejšie farby a čistejšie zábery ako plastové šošovky, je V30 najvýkonnejším zariadením na zachytávanie obrazu v smartfónoch. Druhá šošovka v duálnom fotoaparáte smartfónu je vylepšená širokouhlá šošovka s rozlíšením 13 Mpx, ktorá má v porovnaní s modelom V20 nižšie skreslenie okrajov o dve tretiny.

Nový režim LG Cine Video umožňuje komukoľvek produkovať videá na profesionálnej úrovni vďaka výkonným funkciám Cine Effect a Point Zoom. Používatelia teraz môžu nahrávať videá vysokej kvality vylepšené kinematografickým zafarbením rôznych filmových žánrov a stačí im len smartfón. Zatiaľ čo bežné kamery obvykle umožňujú zoomovanie v centre obrazu, funkcia Point Zoom – ďalšie prvenstvo spoločnosti LG v celom odvetví – ponúka plynulé zoomovanie na akýkoľvek objekt pomocou ovládača Zoom Slider bez ohľadu na polohu objektu v snímke. A funkcia Cine Effect ponúka paletu 15 predvolieb, ktoré dávajú videám jedinečný filmový vzhľad, od romantickej komédie až po letné trháky, mysteriózny thriller až po klasický film, či ďalšie.

Model V30 podporuje funkciu LG Cine Log, ktorá ponúka pri tvorbe videoklipov kreatívnejšiu flexibilitu. So schopnosťou zachovať široký dynamický rozsah a veľký farebný gamut poskytujú videosúbory omnoho vernejšie obrazové detaily. LG Cine Log umožňuje v rámci postprodukcie snímať video pomocou gamma krivky pre maximálnu flexibilitu pri vytváraní požadovaného vzhľadu.

Fotografovanie je v novom modeli V30 ešte pokročilejšie. Manuálny režim fotoaparátu ponúka úplne novú úroveň výbavy s funkciou Graphy. Vďaka nej môže každý amatérsky fotograf vytvárať kvalitné snímky voľbou záberu a stlačením spúšte. Funkcia je dostupná v manuálnom režime a užívatelia si môžu vyberať profesionálne snímky z webových stránok Graphy alebo mobilnej aplikácie a následne použiť rovnaké nastavenia, ako je vyváženie bielej, rýchlosť uzávierky, clonu a citlivosť ISO, na snímky zhotovované foťákom V30.

LG V30

LG V30

Tenká ľahká konštrukcia a displej OLED FullVision v kompaktnom prevedení

V30 vychádza zo silných stránok displeja OLED FullVission v tele, ktoré je prekvapivo kompaktné, tenké a ľahké. Aj s veľkým 6-palcovým displejom OLED FullVision s pomerom strán 18:9 je o 8 mm kratší a o 3 mm užší ako jeho predchodca, čo umožňuje prístroj pevnejšie a istejšie uchopiť. Vďaka hrúbke len 7,3 mm a hmotnosti 158 gramov je V30 najľahším zo smartfónov v kategórii displejov s uhlopriečkou 6 palcov a viac. Temperované sklo, ktoré kryje prednú aj zadnú časť prístroja, je zakrivené pozdĺž celého okraja a prináša elegantný, celistvý vzhľad a dojem.

Pokročilý duálny kamerový modul s 16 Mpx kamerou a štandardným záberom a 13 Mpx širokouhlou kamerou, je menší ako modul modelu V20, vďaka čomu je zadná časť telefónu V30 takmer plochá. Hlavná kamera so štandardným záberom prináša najplynulejšie a najostrejšie snímky, pretože je vybavená optickou stabilizáciou obrazu (OIS), elektronickou stabilizáciou obrazu (EIS) a hybridným autofokusom, ktorý kombinuje zaostrovanie s laserovou detekciou a zaostrovanie s fázovou detekciou. Displej QHD+ (2880×1440) OLED FullVision ponúka rýchlejší čas odozvy s minimálnym doznievaním pri pohľade na akciou nabitý film alebo hraní hry s rýchlymi pohybmi. V30 plne využíva rýchlu odozvu s výnimočnou grafickou kvalitou, ktorú zaručuje robustná mobilná platforma Qualcomm® Snapdragon™ 835 podporujúca platformu Google Daydream pre kvalitnú, mobilnú virtuálnu realitu. Pomocou platformy Daydream môžu užívatelia skúmať nové svety, užiť si virtuálnu realitu v osobnom kine a hrať hry, ktoré ich vrhnú do víru akcie.

Skvelý individuálny zvuk vďaka digitálno-analógovému prevodníku Hi-Fi Quad

Spoločnosť LG vybavila telefón V30 digitálno-analógovým prevodníkom Hi-Fi Quad a zvuk vyladili zvukoví inžinieri zo svetovo preslávenej spoločnosti v oblasti audio, B&O PLAY, čo zaručuje autentický a skvelý zvukový zážitok. Hi-Fi Quad riadi samostatne zvukové signály z ľavého a pravého kanála a vyrovnáva vyváženie tak jemne, že poslucháči majú pocit, že stoja uprostred koncertnej siene. Podarilo sa znížiť mieru skreslenia až na 0,0002 percenta. Ďalej prístroj obsahuje slúchadlá značky B&O PLAY, tiež vyladené pre optimálne počúvanie.

Digitálne filtre, ktoré je možné upraviť podľa osobného vkusu, zlepšujú efekt predzvuku (pre-ringing) a doznievanie (post-ringing) u impulznej odozvy. Pri vývoji zvukových predvolieb študovali inžinieri spoločnosti LG charakteristiky populárnych skladieb, identifikovali najlepšiu kombináciu zvukov a vytvorili štyri optimálne, vopred naprogramované nastavenia: vylepšenia, detaily, live a basy.

V30 je prvý celosvetovo dostupný smartfón, ktorý podporuje technológiu MQA (Master Quality Authenticated), ktorá umožňuje streamovanie zvukových súborov, v ktorých je zachytený originálny štúdiový zvuk vo vysokej kvalite. MQA ich balí do malých súborov a ponúka jednoduché streamovanie zvuku vo vysokej kvalite. Vylepšenia sa dočkali aj nahrávacie možnosti telefónu V30 s prijímačom, ktorý slúži aj ako mikrofón a vie zachytiť širšie zvukové spektrum, od jemného zvonenia až po dunivé bubny. Zvukový záznamník HD v telefóne V30 vie použiť audio receiver v telefóne súčasne ako mikrofón (Receiver-as-a-Mic, čiže RAM). RAM vie čisto nahrávať aj hlasité zvuky, a preto zvládne nahrávať širšiu dynamickú zvukovú škálu, od šepkania až po búrku, bez toho aby dochádzalo ku skresleniu.

Dedičstvo prvotriednych telefónov LG, vysoká odolnosť a bezpečnosť

V30 kombinuje vysokú odolnosť s bezpečnosťou v tenkom a ľahkom prevedení. Jedným z konštruktérskych prvkov telefónu, ktorý podporuje odolnosť a vytvára pevnosť v ťahu, je štruktúra s H-profilmi – stavebným postupom používaným v moderných stavbách, kde je okraj prepojený s kovovou kostrou. Telefón tiež dostal na prednú aj zadnú stranu najpokročilejšie temperované sklo Gorilla Glass 5. V30 spĺňa požiadavky amerického ministerstva obrany na odolnosť, pretože splnil 14 kategórií pádového testovania MIL-STD 810G a je vhodný aj pre vojenské operácie.

LG do V30 začlenila aj odvod tepla a chladiacu podložku, aby sa teplo rýchlo rozptyľovalo. Vďaka odolnosti voči vode a prachu v triede IP68 je možné telefón bez obáv používať v akejkoľvek situácii. Je dokonale chránený voči prachu a možno ho ponoriť až do 1,5-metrovej hĺbky po dobu až 30 minút, bez toho, aby došlo k narušeniu jeho funkcie. Vďaka nabíjačke Quick Charge 3.0 sa nabije z vybitého stavu na 50% za zhruba 30 minút. Kvôli maximálnemu pohodliu ponúka tiež bezdrôtové nabíjanie.

Zdroj: LG

Mark

Som správcom magazínu discloser.sk, ktorý vnímam ako svoj osobný blog. Píšem o dizajne a iných krásnych veciach, ktoré ma zaujali. V mojich článkoch nájdeš najmä novinky o autách, dizajne, miestach a filmoch.