Filter pevných častíc ako jedna z možností, ako chráni životné prostredie

0 30 424

Kvalita životného prostredia sa z roka na rok zhoršuje. Veľký vplyv má na tom aj automobilový priemysel. Aspoň ako takou pozitívnou správou v tomto ťažkom období je, že v dôsledku koronakrízy si Zem aspoň trošku oddýchla. Vidieť to aj na záberoch z vesmíru, kde vidieť ako sa výrazne znížili emisie vo viacerých štátoch.

Pozitívom je aj zavádzanie filtrov pevných častíc do áut.

Čo je to?

Ak máte dieselové auto, resp. auto so vznetovým motorom, potrebujete filter pevných častíc. Aktuálna cena DPF filtra nie je vysoká. Dôležitosť DPF filtra, resp. filtra pevných častíc ale pozorujeme dennodenne. Filter pevných častíc, ako už z názvu vyplýva, je zariadenie montované do áut, ktoré má filtrovať pevné častice výfukových plynov a chrániť tak životné prostredie pred škodlivinami. V mestách, kde je vysoká koncentrácia áut, to cítiť takmer okamžite. Nezabúdajme ale na to, že toto zariadenie je potrebné pravidelne čistiť.

Regenerácia DPF filtra

Keďže filter filtruje pevné častice výfukových plynov, musí podstúpiť regeneráciu, ktorá ho ochráni pred znehodnotením. Regenerácia DPF filtra by mala prebiehať pod odborným dohadom. Ako spustiť regeneráciu DPF filtra sa dozviete aj na internete. Jedná sa o komplikovaný proces, ktorý si vyžaduje prípravu a špeciálne zručnosti. Nesmiete však zabúdať na to, že aby filter mohol fungovať, je nutné jeho čistenie a regenerácia. Všetko bude záležať od toho, ako s autom jazdíte a či jazdíte len po meste, alebo aj mimo mesta.

Zariadenie filtrujúce pevné častice výfukových plynov bolo zavádzané vzhľadom na sprísňujúce sa emisné normy zvané EURO. Vzhľadom na situáciu u nás môžeme očakávať sprísňovanie, nakoľko autá s alternatívnymi pohonmi sa v mnohých závodoch ešte len vyvíjajú. Výhodou filtra pevných častíc je aj to, že je certifikovaný.

Ak chceme prispieť k ochrane životného prostredia, investujme do nového DPF filtra.

Zdroj obrázka:

Autor: Mikbiz  / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.