Čo musíte zvážiť pri kúpe zásnubného prsteňa?

0 151 174

Kúpa zásnubného prsteňa, to je veľká vec v živote každého muža. Predsa len, požiadať o ruku svoju priateľku a dať jej tak najavo, že s ňou plánujete ostať do konca života, to je veľký životný krok. Určite jeden z najväčších a pre mnohých aj úplne najväčší v doterajšom živote.

S veľkosťou to nemusí byť až taký problém

Mimochodom, ako vlastne prsteň vybrať? Na prvý pohľad to môže byť jednoduché, veď prakticky nemáte čo riešiť, stačí vybrať veľkosť, materiál a štýl prsteňa. Ale už s tou veľkosťou bývajú často problémy.

Akú veľkosť? Otázka, ktorú si asi každý pán pred kúpou zásnubného prsteňa položil. Existuje množstvo spôsobov, ako veľkosť zistiť. Od priameho opýtania sa, ktoré ale skazí moment prekvapenia pri žiadosti o ruku až po tipnutie si pri kúpe.

Ak máte z výberu veľkosti hlavu v smútku, možno vás poteší fakt, že veľkosť prsteňa sa dá dodatočne upravovať v relatívne veľkom rozmedzí. A v dobrom zlatníctve vám určite ku krásnym zásnubným prsteňom s diamantom dajú možnosť bezplatnej úpravy veľkosti.

Aká farba zlata? A koľko diamantov?

Materiál prsteňa do určitej miery závisí aj od vášho rozpočtu. Ak si nemôžete dovoliť prsteň zo zlata, budete musieť siahnuť po lacnejšej alternatíve. V prípade, že pôjde o zlatý prsteň, bude vás ešte čakať voľba medzi „klasickým“ žltým zlatom, univerzálnym bielym, či netypickým ružovým.

A čo diamant, či iná „ozdoba“ na zásnubnom prsteni? Opäť pôjde v prvom rade o váš rozpočet, ale ak budete vyberať spomedzi luxusných diamantových prsteňov, musíte si premyslieť, v akom štýle by mal prsteň byť.

Absolútnou klasikou, ktorá zrejme nikdy nevyjde z módy a poteší pravdepodobne každú ženu, sú prstene s jedným diamantom. Ak chcete bohatšie „zdobenie“ prsteňa, máte na výber z niekoľkých variant.

Môžete vybrať prsteň s jedným hlavným diamantom a niekoľkými postrannými, ktoré ho budú dopĺňať. Podobné sa môžu zdať prstene v štýle Pavé, ktoré sa taktiež skladajú z hlavného diamantu a ďalších menších, ktorých je však väčšie množstvo. V móde sú aj prstene s tromi (takmer) rovnocennými diamantmi alebo romantické prstene v štýle Haló, ktoré tvorí jeden hlavný diamant obkolesený ďalšími menšími diamantmi.

Zdroj obrázku: karelnoppe / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.