Bratislava, čo vidieť a čo robiť

Bratislavský hrad týčiaci sa nad brehmi Dunaja

Bratislavský hrad týčiaci sa nad brehmi Dunaja

Bratislava, hlavné mesto Slovenska, by malo byť jedným z najreprezentatívnejších miest našej krásnej krajiny. Je pravdou, že máme Vysoké Tatry, krásne regióny Liptova či Oravy, množstvo Národných parkov, no hlavné mesto je takisto jedným z lákadiel, ktoré má čo ponúknuť. V Bratislave má človek naozaj, čo vidieť a rovnako tak má aj množstvo príležitostí, ako sa zabaviť a zbaviť tak nudy. Vedia o tom desaťtisíce zahraničných turistov a vedieť by ste o tom mali aj vy.

Uvidíte kus histórie

Áno, korunovačné mesto Bratislava sa môže pýšiť desiatkami historických monumentov, ktoré majú historický význam nie len pre Slovensko, ale aj pre celý svet. Veď predsa každý historický kúsok je jedinečným. Tým je napríklad aj Bratislavský hrad, ktorý sa týči vo výške 85metrov nad hladinou mocného Dunaja. Ide o národnú kultúrnu pamiatku, ktorá je aj domovom SNM – Slovenského národného múzea.

Bratislavský hrad

Bratislavský hrad

Ďalším monumentom je rozhodne Michalská brána. Ide o akýsi bratislavský bulvár (ulica). Ide o jedinú zachovanú bránu v rámci mestského opevnenia. V minulosti mala brána dokonca padací most. Brána je postavená v gotickom štýle. Ide o historickú korunovačnú cestu, ktorá viedla ku kostolu sv. Michala. Brána obsahuje aj expozíciu historických zbraní.

Azda jedným z najväčších lákadiel je gotická sakrálna stavba, Dóm svätého Martina. Toto miesto je po Bratislavskom hrade, druhým najnavštevovanejším miestom v rámci hlavného mesta. Dóm bol vystavený v rokoch 1311 až 1510. Dóm obsahuje množstvo malieb a sôch, ktoré už samé o sebe píšu svoju históriu. Z historických monumentov by sme ešte mohli menovať mnohé miesta, no teraz prejdeme na iný šálok kávy.

Bratislava ala Las Vegas – Mesto, kde to žije

Bratislava neláka iba svojou históriu. Veď ide o mesto, ktoré žije deň, čo deň. Biznis, šport, príroda či nezabudnuteľná zábava a nočný život. Aj to je vizitka, ktorou sa hlavné mesto prezentuje. Za spomenutie stojí naozajstný panoramatický výhľad na celé mesto z 85 metrov vysokého UFA. Kde nájdete reštauráciu, kaviareň i klub.

UFO počas festivalu svetiel

UFO počas festivalu svetiel

Prívlastok mesta „Las Vegas“ je možno trochu pritiahnutý za vlasy, no spoločné znaky by sa našli, avšak známe tajomstvo mesta Vegas v Bratislave zrejme neplatí. Hlavné mesto ponúka priestor i pre nočných živočíchov, milovníkov hudby a tanca či hazardérov pri Book of Ra. Niekto si povie, že to mnoho návštevníkov nepriláka, no práve naopak. Zábava, hazard, kluby a nočné podniky tvoria jadro, ktoré priláka mladých ľudí i množstvo významných osobností. Predovšetkým však ide o zábavu a zážitok, ktoré večerná Bratislava ponúka.

V rámci športu pre zmenu môže zaujať veža Kamzík, kde je aj reštaurácia, no vedie tam špičková cyklotrasa aj s cyklomostom. Popri nábreží Dunaja si vychutnáte ďalšie kilometre cyklotrás a navštíviť môžete aj moderné múzeum umenia Danubiana, ktoré leží na polostrove troch krajín, konkrétne Slovenska, Maďarska a Raukúska. Bratislava toho návštevníkom ponúkne omnoho viac a toto je len zlomok toho, čo všetko môžete v meste vidieť a zažiť.

Redakcia

Magazín discloser.sk začal písať svoju históriu v októbri 2014. Od svojho vzniku sme sa stali stabilnými partnermi agentúr a súkromných inzerentov. Publikovali už viac ako 400 článkov. Máte záujem o spoluprácu? Kontaktujte nás. Radi Vám zodpovieme všetky otázky.