BMW Concept M8 Gran Coupé

BMW Concept M8 Gran Coupé

BMW Concept M8 Gran Coupé

Štúdia BMW Concept M8 Gran Coupé ilustruje význam písmena M v typickom očarujúcom štýle značky BMW: M znamená maximum, maximum všetkého. Spolu s excelentnou dynamikou je BMW Concept M8 Gran Coupé stelesnením novej stránky luxusu značky BMW – ultra športovej, extrovertnej a polarizujúcej.

„BMW radu 8 sa predstaví ako nová vlajková loď modelového radu BMW a spojí v sebe neprekonateľnú športovosť s eleganciou,”

vraví Adrian van Hooydonk, Senior Vice President BMW Group Design.

„BMW Concept M8 Gran Coupé ponúka pohľad na najvzrušujúcejší a najlákavejší model rodiny BMW radu 8.”

BMW Concept M8 Gran Coupé – symbol jedinečného prístupu k luxusu

BMW Concept M8 Gran Coupé je viac ako len luxusné športové vozidlo so štvoricou dverí. Symbolizuje nový a unikátny prístup k luxusu.

„BMW Concept M8 Gran Coupé je navrhnuté tak, aby dráždilo, polarizovalo a aby vyvolalo emócie,”

vysvetľuje Domagoj Dukec, Vice President Design BMW M a BMW i.

„Týmto vozidlom chceme osloviť ľudí, ktorí hľadajú niečo špeciálne a zároveň chcú vystúpiť z radu. BMW M tak neomylne vytiahlo luxus z jeho bežnej komfortnej zóny.”

Tak ako predtým v štúdii BMW Concept radu 8, aj BMW Concept M8 Gran Coupé ukazuje nový dizajnový jazyk značky BMW, ktorý sa prejavuje najmä expresívnym spracovaním povrchov, čo zvýrazňuje dynamiku vozidla výraznejšie než len samotné tvarovanie karosérie. Grafické spracovanie povrchov zvýrazňuje zopár precíznych bočných línií.

Vizualizácie BMW Concept M8 Gran Coupé si pozriete nižšie

BMW Concept M8 Gran Coupé

Lakovanie zelenkavou farbou Salève Vert vytvára pri rôznych svetelných podmienkach vizuálny pocit farebného prechodu zo zelenej do sivasto modrej.

BMW Concept M8 Gran Coupé

Tvár nového BMW radu 8 sa jasne zrkadlí v grafike prednej časti štúdie. Obrysy mriežky chladiča sa smerom dole k vozovke rozširujú, čím upriamujú pozornosť na nízko položené ťažisko.

BMW Concept M8 Gran Coupé

Nízko pri zemi a široko rozkročený. Vizuálne príťažlivá predná časť štúdie BMW Concept M8 Gran Coupé vyžaruje okamžitý prísľub výnimočného zážitku z výkonu.

BMW Concept M8 Gran Coupé

Zadná časť štúdie BMW Concept M8 Gran Coupé vyžaruje dynamické nadšenie a výrazný vizuálny vzhľad, typický pre vozidlá s označením M.

BMW Concept M8 Gran Coupé

Široký rozchod kolies a ploché zadné blatníky upozorňujú na dynamické schopnosti vozidla.

Zdroj: BMW

Mark

Som správcom magazínu discloser.sk, ktorý vnímam ako svoj osobný blog. Píšem o dizajne a iných krásnych veciach, ktoré ma zaujali. V mojich článkoch nájdeš najmä novinky o autách, dizajne, miestach a filmoch.