Ako sa zmieriť so smrťou blízkej osoby

0 75 972

Vieme, že každého nás neminie, no nevieme, kedy príde. Keď nám ale zomrie naša blízka osoba – osoba, ktorú veľmi milujeme, žiaľ, ktorý cítime v srdci, je neopísateľný. Žiaľ, smrti sa nikto z nás nevyhne. Niekoho zasiahne v starobe, niekoho v mladom veku.

Ak vám ale prednedávnom zomrel niekto blízky, ako sa zmieriť s jeho smrťou?

Nepopierajte realitu

V prvom rade si priznajte odchod milovanej osoby. Zo začiatku všetci odmietame prijať, že osoba, ktorú sme milovali, zomrela a už ju nikdy viac neobjímeme. Možno vám to príde kruté, drastické, ale nepopierajte realitu a snažte sa zmieriť s týmto faktom. Čím skôr príjmete realitu, tým skôr zvládnete veľký tlak, ktorý vás vnútorne zožiera.

Vyhľadajte podporu

Nikdy sa neutápajte v žiali bez podpory blízkej osoby. Keď zostanete úplne sami bez podpory, veľký tlak a smútok po úmrtí blízkej osoby neprekonáte, práve naopak, smútok a tlak bude ešte väčší. Vždy tu pre vás budú priatelia, rodina, jednoducho tí, ktorí máte radi a ktorí sú stále s vami, nech sa stane, čo sa stane.

V prípade, že vám ani prítomnosť blízkych osôb nepomáha, nebojte sa požiadať o pomoc terapeuta, psychológa. Ten vám pomôže vysporiadať sa s úmrtím blízkej osoby.

Všetky neodkladné záležitosti zverte pohrebnej službe

Príprava smútočných obradov je veľmi ťažká. Ak pociťujete veľký tlak po úmrtí blízkej osoby, zverte neodkladné záležitosti, čiže prípravu mŕtveho na poslednú rozlúčku a smútočný obrad pohrebnej službe. Ak žijete vo Zvolene, zavolajte do pohrebníctva vo Zvolene a dohodnite sa na všetkom, čo potrebujete vedieť, aby ste dôstojne odprevadili svojho príbuzného na večnosť.

Vždy si vyberajte pohrebníctvo v meste, kde žijete a kde žila váš mŕtvy príbuzný. V prípade potreby budete môcť zorganizovať osobné stretnutie kedykoľvek a nebudete tak musieť cestovať ďaleko.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.